« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Futbolcunun hakkını yedirtmem'

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımda iyi oynayan futbolcunun bunun karşılığını alması gerektiğini, bunun için de elinden gelen herşeyi sonuna kadar yapacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLİR"

Futbolcuların ücretlerine iyileştirme yapılmasının gündemde olup olmadığıyla ilgili olarak, Trabzonspor takımında anlaşmaların ve ödemelerinin belli olduğunu belirten Güneş, “Yönetim kurulu da gayet iyi çalışıyor. Herkes gerekli olan para desteğini sağlıyor, verilen sözler yerine getiriliyor. Ama herhangi bir mağduriyeti, sıkıntısı olan varsa ona yardım edilir. Ama bu belli bir düzeni, kuralı bozarak olmaz” dedi.

"İYİ OYNAYAN KARŞILIĞINI ALMALI"

Şu sıralarda ne Yattara'ya ne de başka bir futbolcuya, dengeleri bozacak manada çok büyük bir şey yapmanın doğru olmadığını söyleyen Güneş, "İyi oynayan oyuncu, bunun karşılığını almalı. Bu konuda haklarını sonuna kadar ararım. Başarılı olduktan sonra verilen sözler varsa, bunlar mutlaka yerine getirilecektir. Ayrıca transfer zamanı geldiği zaman en büyük parayı başarılı oyuncunun alması gerekiyor. Dıştaki birine vereceğine içteki oyuncuya veririz. Bizim öyle sıkıntımız olmaz” diye konuştu.

"SAHADA PARA DÜŞÜNÜLMEZ"

Bordo-mavili takımda forma giyen oyuncuların şampiyonluk yarışı yapan takımlardaki oyunculardan daha düşük para aldığını da kaydeden Güneş, “Ama bu paramızı az almakla, çok almakla başarımız değişir diye bir anlam katmıyor. Sahaya çıkan oyuncu parayı az alır, çok alır onu düşünmez. Futbol sahada oynanır. Ondan zevk alarak oynarsınız. işiniz bittiği zaman haklarınızı ararsınız. Saha içinde para düşünülmez” dedi.

"YARIŞ BU KADROYLA SÜRECEK"

Transfer için arayışlarının olacağını da ifade eden Güneş, “Ara transferde 3-4 oyuncu da alabilirdik, ancak 1 tane aldık. Ben 'bir tane olsun, tam olsun' diyordum. Bunun dışında gündemimizde hiç transfer yok. Bir oyuncunun gündeme gelmesi Trabzonspor'a zarar verir. Biz konuşmuyoruz ama başkaları konuşuyor. Konuşulanları dikkate almıyoruz. Trabzonspor, sezon sonuna kadar başka bir katılım olamayacağından bu kadrosuyla yarışacak. Bu oyunculara güveniyoruz” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz