« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Futbolcumuzu rahat bırakın"

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Emenike'nin adını hemen her gün bir transfer haberinde okumaktan bıktıklarını, futbolcularının rahat bırakılmasını istediklerini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hikmet Ferudun Tankut, yazılı açıklamasında, Kardemir Karabükspor'un ligde hedefsiz gösterilip kritik maçlar öncesi Emenike'nin kafasının karıştırıldığını, asılsız transfer gündemiyle takımının iç huzurunun bozulduğunu belirtti.

Kardemir Karabükspor'un ligin kaderinin belirleneceği zorlu maçları olduğunu anlatan Tankut, şunları kaydetti:
“Kalan tüm maçlarda bu tip haberlerle ilgili çok sert geri dönüşler yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Bu tip haberlerin ne için ve neden şimdi çıkarıldığını ben ve kamuoyu çok iyi biliyor. Motivasyonunu bozup kendi takımları lehine bir durum yaratılmaya, futbolcumuzu da kamuoyunda 'O takıma gidiyor ya, ondan oynamadı' demeye getiriyorlar. Bu adice ve dürüst olmayan bir yaklaşım. Emenike ile ilgili çok net şunu ifade ediyorum, hiçbir kulüple sezon içinde, maçlar devam ederken bir görüşme yapmamız, onu bu gündeme atmamız çok cahilce bir davranış olur. Zorlu Fenerbahçe ve sonrasında Trabzonspor maçlarımız var. El insaf edin ve Emenike ve diğer sporcularımızla ilgili bu tip aslı astarı olmayan transfer haberlerini yazmayın. Emenike'nin adını hemen her gün bir transfer haberinde okumaktan bıktık, futbolcumuzu rahat bırakın.”

TRANSFERLER SEZON SONU

Tankut, kimin şampiyon olacağı ve kimin kupa kaldıracağını umursamadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Mertçe sahaya çıkacağız, mertçe oynayacağız. Onun içindir ki, Fenerbahçe maçına kadar Emenike'yi Fenerbahçe'ye, Trabzonspor maçına kadar da futbolcumuzu Trabzonspor'a transfer ettirmeyi bırakın. Sezon sonuna kadar Emenike çok çok iyi maçlar çıkaracak. Oyuncumuzun adını ve kulübün adını zan altında bıraktırmayacağız. Emenike ve diğer oyuncuların transfer tekliflerine sezon sonu bakacağız.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler