« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolculara inanılmaz yasaklar

Alman Bild gazetesinin yaptığı bir araştırma, Bundesliga'da yer alan kulüplerin futbolculara çok ilginç yasaklar koyduğunu ortaya çıkardı.

Linda SAY
SON GÜNCELLEME

FUTBOLCULARA MÜZİĞİ YASAKLADILAR

Bundesliga kulüpleri futbolculara çok ilginç kurallar koydu. Herha Berlin'de maç günü müzik dinlemek tamamen yasak. Hamburg'da bütün oyuncular her sabah 07.30'da tesislerde olmak zorunda. Stuttgart'ta bere takmak yasak. Dortmund'da ise soyunma odasında cep telefonu kullananlara tam 1000 Euro para cezası veriliyor.

Türkiye'de hemen herkesin anlayışla karşılayacağı küçük unutkanlıklar için dahi para cezaları kesiliyor. Bundesliga'nın yasa(k)ları şöyle:

HAMBURG
Yanlış ayakkabı giyen, soyunma odasından sosyal medya yoluyla görüntü paylaşan ya da kirli bulaşıklarını ulu orta bırakan futbolculara para cezası veriliyor. Soyunma odasında fotoğraf ve video çekip bunları sosyal medyada paylaşmak yasak (Bilindiği üzere bizim kulüplerde böyle bir yasak yok. Son Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra sarı kırmızılı futbolcular soyunma odasında çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşmıştı).

Bütün oyuncular her sabah 07.30'da kulüp tesislerinde toplanıyor. Birlikte koşu yaptıktan sonra saat 10.00'da takım halinde kahvaltı ediliyor.

BAYERN MÜNİH
Soyunma odasında telefonla konuşmak yasak. Kurala uymayan oyuncuya ilk seferinde 250 Euro ceza kesiliyor. Tekrarlanması halinde her seferinde 250 Euro artırılıyor (250, 500, 750 gibi).

Futbolcular kirli forma ve eşofmanlarını kirli çamaşırlar için ayrılan yerlere koymak zorunda. Kurala uymayanlara para cezası veriliyor.

HANNOVER
Tayfun Korkut'un çalıştırdığı Hannover, soyunma odasında telefon kullanmayı yasakladı. Bu kulüpte masaj ya da toplantı sırasında telefonu çalan futbolculara da 100 Euro para cezası veriliyor.

AUGSBURG
Halil Altıntop'un forma giydiği Augsburg'da duş almadan masaja veya havuza giden futbolcu 50 Euro para cezasına çarptırılıyor. İdrarını duşta yapan oyunculara 60 Euro ceza veriliyor.

HERTHA BERLIN:
Kulaklık olmadan müzik dinlemek yasak. Bütün oyuncular antrenmandan 45 dakika önce soyunma odasında bulunacak.

MÖNCHENGLADBACH:
Maç günü müzik dinlemek tamamen yasak. İdrarını duşta yapan futbolcular 20 Euro para cezasına çarptırılıyor.

STUTTGART
Futbolcuların antrenmanlarda bere takması yasak. Soyunma odasında unutulan her kıyafet için 50 Euro para cezası kesiliyor.

BORUSSIA DORTMUND
Otomobilini yanlış park eden oyuncular 250 Euro para cezasına çarptırılıyor. Soyunma odasında cep telefonu kullanmak hatta açık tutmak bile kesinlikle yasak. Bu kurala uymayanlara tam 1000 Euro para cezası veriliyor. Masaj sırasında telefonu çalana da aynı ceza uygulanıyor.

Antrenmana geç kalan oyunculara her 15 dakika için 50 Euro para cezası kesiliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz