« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolculara Çin işkencesi

El Salvador’la bugün saat 08.30’da şampiyonluk maçına çıkacak olan Özel Milli Takım futbolcuları, maçlarını sabahın ilk ışıklarında oynamaları nedeniyle yorgun düştü.

Yeliz ÖZ/ŞANGHAY
SON GÜNCELLEME
ŞANGHAY’da düzenlenen 12’nci Özel Olimpiyatlar’da Güney Afrika Cumhuriyeti’ni 3-1 mağlup ederek finale yükselen Türkiye Zihinsel Engelli Futbol Milli Takımı, tüm maçlarını saat 08.30’da oynuyor. Şanghay’a gelir gelmez kafileden ayrılarak, statlara yakın bir konukevine yerleştirilen futbolcular, bugün, daha önce grupta 2-0 yenildiği El Salvador’la final maçı oynayacak. Türk takımının, maçın saatini daha ileriye almak için yaptığı başvuru Çinli yetkililer tarafından haklı bulundu ancak programın değiştirilemeyeceği gerekçe gösterilerek kabul edilmedi.

İki sporcu hastanelik

Oyunlara katılan hiçbir takımın tüm maçlarını sabahın bu saatinde üstelik üst üste oynamadığını belirten Milli Takım Antrenörü Yaşar Çırpıcı, "Maçlara hazırlamak için çocuklarımızı sabah 05.00’te kaldırmak zorunda kalıyoruz. Zaten her gün maç yapıyorlar, bir de tam olarak dinlenemeyince tüm dengeleri alt üst oldu. Dün bütün sporcularımızda tansiyon düşüklüğü görüldü. Hatta iki sporcumuzu hastaneye götürdük" dedi. Öte yandan masa tenisinde Garip Olcaş 3. gümüş madalyasını, atletizmde 50 metrde Veysel Tugan ve yüzme 25 m serbestte Nazan Çaçan ise altın madalya kazandı. Uzun atlamada Ercan Arslan ile Hakan Gürsakal bronz, yüzme 25 m serbestte Ömer Demirseçen gümüş aldı. Sporcular, Türkiye Özel Sporcular Derneği Onursal Başkanı Dilek Sabancı’nın verdiği yemekte buluştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz