« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolcular zehirlendi maç ertelendi

Üçüncü Lig 5'nci grupta mücadele eden Batman Petrolspor, Pazar günü aynı kentin takımı 72 Batmanspor’la oynayacağı maç öncesinde, futbolcular yedikleri çorba ve tavuktan zehirlendi. Futbol federasyonu, maçı ileri bir tarihe erteledi.

Arif ARSLAN/BATMAN, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Batman'da aynı şehrin iki takımı arasında Pazar günü oynaması beklenen maç öncesinde yemekten zehirlenen Batman Petrolsporlu futbolcular, 3'er gün rapor alınca, müsabaka da Futbol Federasyonu’nca ileri bir tarihe alındı.

72 Batmanspor'la Pazar günü Batman 16 Mayıs şehir stadında oynanması planlanan maça iyi hazırlandıklarını söyleyen Kırmızı-Beyazlı ekibin Teknik Direktörü Sinan Bayraktar, “İlkyarının son maçına çok iyi hazırlanmıştık. Son haftaların formda ekibi 72 Batmanspor'la zevkli ve çekişmeli bir maç oynamayı planlamıştık. Fakat, maç öncesinde futbolcularım, aldıkları çorba ve tavuktan zehirlendi. 15 futbolcuma rapor verildi. Durumu Federasyon'a ilettik. İleri bir tarihte bu maçı oynayacağız” dedi.

3'ÜNÜN DURUMU AĞIR

Batman Petrolspor Asbaşkanı Habip Tanrıseven de zehirlenen 15 futbolcudan 3'ünün durumunun ağır olduğunu ifade ederek, “Bazı futbolculadımız hastanede, diğerleri ise kulüpte tedavi görüyor” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz