« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbolcular ile judocuların tesis savaşı

Judo Federasyonunun Çankırı'daki tesisinde yaklaşık 1 yıldır judocularla birlikte kalan Çankırı Belediyesporlu futbolcu ve teknik heyet merkezden çıkarılmak isteniyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyon başkanı Fatih Uysal, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Çankırı Belediyespor'un Ocak ayı sonuna kadar merkezden çıkmasını beklediklerini ifade ederken, kulüp başkanı Sevda Karaali Şireci ise şu anda bunun mümkün olmadığını kaydetti.

AA muhabirine bilgi veren başkan Uysal, 2009 yılı Aralık ayında kamp merkezini aldıklarını belirterek, “O tarihten sonra Çankırı Belediyespor yetkilileriyle görüştük. Aldığımızda onları oradan atmayacağımızı o zaman da söyledik. Ancak, bu ay sonu itibariyle onları oradan çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.

Kulüple geçen yılın Aralık ayında yeni bir sözleşme yaptıklarını ve bu nedenle orada kaldıklarını hatırlatan Uysal, sözlerine şöyle devam etti:
“İlk önce sadece odada kalıyorlardı, sonradan yemek de aldılar. Yaklaşık 1 yıldır orada kalıyorlar. 17 Aralık'ta çıkacaklarını söylemişlerdi, sonra 3 Ocak'a kadar kalalım dediler. Kendi tesislerini bitirememişler. Şimdi de sezon sonuna kadar kalmak istiyorlar, ama olacak durumu yok. Judo Federasyonu olarak Çankırı Belediyespor'a oldukça yardım ettik.
Bizim hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatları olduğu için sadece kendimiz kullanmak istiyoruz. Biz de olimpiyatlara yönelik çalışma yaptığımız için çok fazla sayıda sporcuyla çalışıyoruz. Hollandalı hocamız fazla sayıda sporcuyla çalışmak istiyor. Bazen 50, bazen 70, bazen de 80 sporcumuz oluyor. Oranın da 95-100 yatak kapasitesi var. Dolayısıyla futbol takımı da kalınca yer kalmıyor. Kulüp yetkililerinden burayı boşaltmalarını istedik.”

Görüşme yaptıkları kulüp yetkililerinin en kısa zamanda tesisi boşaltacaklarını söylediğini kaydeden Uysal, şunları anlattı:
“Şu anda orada kalıyorlar. Bizim açımızdan sıkıntılı bir durum. Bir senedir kulübe belki Çankırılılardan fazla sahip çıktık. Tesisi şu anda tam verimli kullanamıyoruz. Görüşmeler sürüyor. Belli bir ücret karşılığında kalıyorlar, ama hiç düzenli alamadık. Senetler karşılığında ay ay ödemeye çalışıyorlar. Bir senedir ücret de alamadık. Bu saatten sonra yapabileceğimiz bir şey yok. Ocak ayı sonu itibariyle onları oradan çıkarmayı düşünüyoruz. Çıkmama gibi bir durumları olmaz. Biz onlara sizi buraya almıyoruz dedikten sonra olay bitmiştir.”

KULÜP BAŞKANININ DEĞERLENDİRMESİ

Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali Şireci ise “Çıkışımız için belli bir tarih yok. Çıkabileceğimizi de düşünmüyorum” dedi.

Kendi illerinde göçebe ilan edildiklerini ifade eden Şireci, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Oteller dahil kalacak yerimiz yok. Judo Federasyonu, yurt dışından hoca getirdi. Bu kişi bize başınızın çaresine bakın diyor. Hiçbir yer yok. Yeni bir tesis aldık ve bununla ilgili bir kampanya başlattık. Bazı Süper Lig kulüplerinin başkanları oradan odalar aldılar ve katkıda bulundular. Ancak mevsim kış, tesisin hemen yapılması mümkün değil.
Çıkışımız için belli bir tarih yok. Çıkabileceğimizi de düşünmüyorum. Bedavaya da kalmıyoruz. Ödemelerde bir sıkıntı yok. Her ay 14 bin lira ödüyoruz.”

Federasyonun Hollandalı yeni teknik direktörünün kendilerini oradan çıkartmaya çalıştığını savunan Şireci, “Spor adamı, sporcuları ve spor adamını istemiyorum, kabul etmiyorum diyemez. Mecburiyet noktasındayız. Sezon sonuna kadar kalmak istiyoruz. Bu da 3-4 ay gibi bir süre. Kapıya konmamız şık olmaz. Sporda tüm branşlar birbirine destek vermelidir. Fatih başkan akıllı adamdır. Bir yolunu bulur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz