"Bayram Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bayram Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bayram Aydın

Futbol mu kartopu mu?

KARABÜK’te dün hem futbol, hem de kartopu oynandı. Sahada futbol oynanırken, top Trabzonsporlu oyunculara geçtiğinde ise sahaya kartopu yağdı.

Bundan en çok nasibini ise Burak Yılmaz aldı. Biz kar topunu bir kenara bırakarak futbol topuna dönüyoruz. İlk yarının ilk 20 dakikasına kadar sahada istekli, çalışkan ve üç puan isteyen bir Trabzonspor vardı. İşte o 20. dakikadan sonra Karabükspor kar topu seyretmeyi bırakıyor ve kazanmak için oynaması gerektiğini düşünüyordu.
Dakikalar 24’ü gösterdiğinde de ilk sinyal Mehmet Yıldız’dan geldi. Soğuğun şokunu atlatan ev sahibi takım pozisyonlara girerken aradığını devrenin sonunda buldu. Ceza sahası içinde her itiş-kakışı hakem görüyor ama yalnızca nasihat veriyordu. Ama dün Fırat Aydınus öyle yapmadı. Gereğini yaparak doğru bir karar verdi. Cernat’ın kullandığı korner atışında topa hareketlenen Shelton’u Aykut arkadan itince hakem Fırat Aydınus penaltı noktasını  gösterdi. Bülent Korkmaz’ın öğrencileri de 20. dakikadan sonra oynadıkları cesurca oyunun karşılığını devre arasına 1-0 önde giderek aldı.
Ya hep, ya hiç (Jahiç)
Trabzonspor iyi oynadığı ve hatta rakibinden daha çok pozisyon bulduğu ilk yarıyı geride kapattı. İlk yarıda Trabzonsporlu futbolcularda görüldü ki, “ Nasıl olsa Burak çıkar atar” rahatlığı vardı.
İkinci yarı ise beklendiği gibi başladı. Trabzonspor baskıyı kurdu ama beraberlik golünü bulamadan ikinciyi kalesinde görünce işler karıştı. Burak Yılmaz yine  sahneye çıktı ama bu kez yetmedi ve  Trabzonspor’unda 4 maçlık galibiyet serisi bitiverdi. Karabükspor’da  ise değişim belli oluyor. Bülent Korkmaz’ın takviyeleri tam yerinde. Hele, Jahiç diye bir futbolcu gelmiş. Türkçe okunuşu Yahiç. Yani Karabükspor sahaya ya hep, YAHİÇ parolası ile çıktı. Jahiç, önce Burak ve Henrique’yi durdurdu ve sonra da golünü atarak maça damgasını vurdu.
X