« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol maçına grip engeli

Üçüncü Lig 1. Grup'ta bugün Balıkesirspor ile karşılaşacak Alibeyköyspor'da 9 futbolcuya grip teşhisi konulması üzerine maç, ileri bir tarihe ertelendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Balıkesirspor ile yapacağı maç için dün Balıkesir'e gelen Alibeyköyspor kafilesi, Grand Yılmaz Otel'e yerleşti.

Bugün 13.30'da yapılacak maçı bekleyen futbolculardan Ömer Dündaroğlu, Tarık Karadereli, Mehmet Ballı, Önder Kılıç, Berent Yardak, Yüksel Babayiğit, Erdoğan Özcan, Kerim Konur ve Muammer Arslan, sabah saatlerinde ateş, halsizlik, kas ağrısı ve öksürük şikayetiyle Balıkesir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan muayenede futbolculara grip teşhisi konuldu. Oyunculardan alınan numunelerin tahlil için Ankara'ya gönderildiği, rahatsızlığın kesin nedeninin burada yapılacak testlerden sonra netlik kazanacağı bildirildi.

Alibeyköysporlu yöneticiler, futbolculara verilen 5 günlük raporla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) maçın ertelenmesi yönünde başvuruda bulundu. TFF'nin de alınan raporlar doğrultusunda maçı ertelediği bildirildi.

Yöneticiler, 4 futbolcunun benzer şikayetleri üzerine Balıkesir'e getirilmediğini, toplamda 13 oyuncularının aynı rahatsızlıkla karşı karşıya kaldığını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler