« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol hakemleri ve gözlemcileri kampta

Kocaeli'deki futbol hakemleri ve gözlemciler, yeni sezon öncesinde maç kuralları ve talimatlardaki değişiklikler konusunda bilgilendirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kandıra ilçesindeki Sarısu Gençlik Kampı'nda bir araya gelen 200 hakem ve 50 gözlemci, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say, Hakem Atama Sorumlusu Arif Doğan Talay ve Gözlemci Atama Sorumlusu Daimi Taşkın'dan maç kuralları ve talimatlardaki değişiklikler konusunda bilgi aldı.

Hakem ve gözlemcilere hitap eden Say, İl Hakem Kurulu olarak amaçlarının hakem camiasına hizmet etmek olduğunu söyledi.

Profesyonel liglerde üst klasmandaki hakemlerin kamplarda bir araya gelme imkanı bulduğunu dile getiren Say, “İl hakemi ve gözlemcilerimizin de böyle bir tecrübe yaşamasını, sezon öncesi moral ve motivasyonunu artırmasını arzuladık. Önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi arzuluyoruz” dedi.

Say, şöyle konuştu:
“Her zaman doğru yaparsanız, yarın ne yaptığınızı hatırlamak zorunda kalmazsınız. İyi bir sezon geçirdik. Olaylar, saldırılar oldu ama sevindirici olan olayların hakemlerden kaynaklanmamasıydı. Olayların pek çoğu kulüplerdeki bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Geçen sezon bizden 5-6 kulüp eğitim talep etti, olaylara, kart oranlarına baktığımızda eğitim alan kulüplerin olaylara karışanlar arasında olmadığını görüyoruz. Bu da eğitimin önemini gösteriyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz