Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Futbol Federasyonu'na teşekkür mektubu

  A.A.
  31 Temmuz 2007 - 17:37Son Güncelleme : 31 Temmuz 2007 - 17:37

  Futbol Federasyonu'nun Temmuz ayında Riva'da düzenlediği Riva Düş Köyü Grassroots Festivali nedeniyle Ukrayna Futbol Federasyonu Birinci Asbaşkanı ve üst düzey yöneticisi (CEO) Oleksandr Bandurko, federasyona teşekkür mektubu gönderdi.

  Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama göre, genel sekreter Lütfi Arıboğan'a bir mektup gönderen Bandurko, federasyona Avrupa'da grassroots futbolunun gelişimi ve yükselmesine yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür etti.

  Bandurko'nun mektubu şöyle:
  "Avrupa'daki grassroots futbolunun gelişimi ve yükselmesine yaptığınız katkılar nedeniyle teşekkür etmek isterim. Riva Düş Köyü Grassroots Festivali'nde yaptığınız organizasyonun yüksek düzeyi, bu alanda yaptığınız çalışmalarınızdaki sorumluluk ve bağlılığınızın göstergesidir.

  Grassroots festivalleri organize etmek sadece futbol eğitimi ve gelişmesinde değil, her bir çocuğun kişilik gelişiminde atılan büyük adımlardır. Çocuklara dostluk, doğruluk, bütünlük, toplumsal birleşme ve saygı gibi ebedi kavramları futbol aracılığıyla hatırlatmak, futbolun dilini konuşmak, kültürler arası iletişim kurmalarını sağlamak yeni grassroots yeteneklerini bulmak, yetiştirmek ve dolayısıyla futbolun standartlarını yükseltmek için sağlam bir temel oluşturduğu şüphe götürmez bir gerçektir.

  Benzersiz bir futbol ailesi ve UEFA Grassroots Charter'ın bir üyesi olarak şu ana kadar yapılanla yetinilmeyeceği ve grassrootsun gelişiminde verimli çalışmaların süreceği güvencesini sizlere verebilirim ve düzenleyeceğiniz aktivitelerde içtenlikle büyük başarılar dilerim."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı