« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol Federasyonu'na imamlardan tepki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen) Türkiye 1. lig maçlarının, yabancı futbolcuların Noel kutlamaları nedeniyle, Kadir Gecesi düşünülmeden öne alınmasını sert bir dille eleştirdi.

‘‘Yabancının Noel'i için program değiştirip, yerlinin Kadir Gecesi'ni hesaba katmamak bize yakışıyor mu?’’ diyen Din Gör-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Akgül, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a bir faks mesajı çekerek, bundan sonraki yıllarda maç tarih ve saatlerinin önemli dini günler ve teravih namazlarının kılınış saatleri gözönünde tutularak belirlenmesini istedi.

Akgül, Futbol Federasyonu'nun bu tutumunu kınadıklarını söyledi. Yabancı futbolcuların Noel kutlamalarını saygıyla karşıladıklarını belirten Akgül, program yapılırken kutsal günler dikkate alınıyorsa bunun İslam dininin önemli günlerini de kapsaması gerektiğinin altını çizdi. Cemaatte gençlerin çokluğuna işaret eden Akgül, Fenerbahçe-Kocaelispor maçının Kadir Gecesi'nde oynanması üzerine de, ‘‘Adam stada mı gitsin, camiye mi gelsin’’ dedi. Gençlerin ‘‘Hocam maçı seyretsek vicdan azabı duyuyoruz, camiye gelsek aklımız maçta kalıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık’’ serzenişinde bulunduklarını söyleyen Akgül, tüm şikayetleri dikkate alarak Futbol Federasyonu Başkanı'na faks çektiklerini söyledi.

Akgül, cep telefonlarına gelen maç skor sinyallerinden de şikayet etti. Akgül, ‘‘Adam namazı kılarken cep telefonuna maç skoru düşüyor. Selam verene kadar golü kimin attığını düşünüp aklını karıştırıyor’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler