« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy Başbakan'ı ziyaret etti

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek, Türkiye'nin olaylı İsviçre maçının ardından aldığı cezayla ilgili olarak bilgi verdi. Ulusoy, "Sayın Başbakanımız çok güzel bir biçimde bizleri karşıladı.Gerginlik tabii ki olmadı" dedi.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Biz Futbol Federasyonu olarak Sayın Başbakanımıza, Bakanımıza tabi ki her zaman saygılıyız bağlıyız. Kamu kurumu görevi yapan Futbol Federasyonu ile Sayın Başbakanımız arasında gerginlik olması mümkün müdür? Hiçbir şekilde olmaz ve olmayacaktır da" diye konuştu.

Haluk Ulusoy başkanlığındaki Futbol Federasyonu heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 35 dakika süren toplantı 15 dakika geç başladı. Haluk Ulusoy, bu gecikmeyi Başbakan’ın ağır iş yükü nedeniyle olduğunu söyledi.

Ulusoy, Erdoğan’a milli takım ile ilgili gelişmeleri anlattıklarını ifade ederek, gazetecilere şu açıklamalarda bulundu: "Bundan sonra tahkim sürecinin başladığını, FİFA Tahkim Kurulu daha sonka CASA kadar belki de gidilebilecek bir dönemin başladığını, kendilerine izah ettik. Bunun ülkemizin çok önemli bir meselesi olduğunu ve de ülkemiz adına gidilecek olan yolda, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Bakanımızın yardımlarını istedik. Kendileri çok olumlu karşıladılar, ’tabi ki ülke meselesidir federasyonunu gideceği bu yolda desteklerimizin sizlere devam edeceğini’ bizlere devam edeceğini sayın Başbakan söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz."

GERGİNLİK YOK

Federasyon seçimlerinin görüşmenin geç olmasına etkisi olup olmadığına ilişkin bir soruyu Ulusoy, "Hayır hiçbir etkisi yok. Sizlerin de bildğiniz gibi biz görevi devraldığımızdan hemen iki gün sonra başlayan FİFA ve UEFA yolculuğumuzda hemen hemen 15-16 gün süren bir yolculuktu bu. Yurtdışında idik ve yurtdışından döndükten sonra hemen bakan ve başbakanımızdan görüşme talep ettik ve kendileri de bugüne görüşme verdiler. Bunun seçimden evvelki yahut seçimden sonraki süreçle hiçbir alakası yoktur" diye yanıtladı.

"Gerginlik var mıydı" şeklindeki soruya ise Ulusoy şu karşılığı verdi: "Gerginlik tabii ki olmadı, Sayın Başbakanımız çok güzel bir biçimde bizleri karşıladı. Biz Futbol Federasyonu olarak Sayın Başbakanımıza, Bakanımıza tabi ki her zaman saygılıyız bağlıyız. Kamu kurumu görevi yapan Futbol Federasyonu ile Sayın Başbakanımız arasında gerginlik olması mümkün müdür? Hiçbir şekilde olmaz ve olmayacaktır da."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz