« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol dünyasından başsağlığı mesajları

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

TFF'den yapıan açıklamada, “Afyonkarahisar'da bulunan askeri kışlada mühimmat deposunda meydana gelen patlamada, 25 askerimizin şehit olduğunu, 4 askerimizin de yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah”tan rahmet, yaralı asker ve sivil vatandaşımıza acil şifalar dilerken, Türk Silahlı Kuvvetleri ile şehit ailelerine başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

TRABZONSPOR

Trabzonspor Kulübü, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Bordo-mavili kulübün internet sitesinden “Acımız büyük” başlığıyla yayımlanan mesajda, “Afyonkarahisar'da bulunan askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu şehit düşen 25 askerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL TAKIMLARI

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden 5 İstanbul takımı, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Kasımpaşa kulüpleri, yaptıkları açıklamalarda, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralı asker ve vatandaşlara acil şifalar diledi.

BASKETBOL FEDERASYONU

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. TBF'den yapılan açıklamada, “Afyonkarahisar il merkezindeki askeri mühimmat deposunda, henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen patlamada, 25 askeri personelin şehit olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

GENÇLERBİRLİĞİ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için baş sağlığı mesajı yayımladı. Kulübün resmi internet sitesinde yer alan mesajda, “TSK tarafından yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposundaki patlamada 25 askerimiz şehit olmuş, 4 askeri personel hafif yaralanmıştır. Patlamada hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

BURSASPOR

Bursaspor Kulübü, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda şu ifadeler kullanıldı: “Afyonkarahisar askeri mühimmat deposunda, el bombaları tasnif edilirken yaşanan patlamada, 25 askerimizin şehit olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize şifalar diliyoruz.”

KAYSERİSPOR

Kayserispor, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için baş sağlığı mesajı yayımladı. Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden “Başımız sağ olsun” başlığıyla yayımlanan mesajda, şunları kaydedildi: “Afyonkarahisar'da bulunan askeri kışlada meydana gelen patlamada 25 askerimizin şehit olduğunu, 4 askerimizin de yaralandığını derin üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere silahlı kuvvetler camiası ve tüm Türk halkına baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.”

ESKİŞEHİRSPOR

Eskişehirspor Kulübü, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde yer verilen mesajda, şunlar kaydedildi: “Afyonkarahisar'da bulunan askeri birlikte meydana gelen patlama sonucu 25 vatan evladımızın şehit olduğu haberini keder içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz.”

SB ELAZIĞSPOR

Sanica Boru Elazığspor Kulübü, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Bordo-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan mesajda, şunlar kaydedildi: “Sanica Boru Elazığspor Kulübü olarak, Afyonkarahisar'daki bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerimiz için çok üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

ORDUSPOR

Orduspor Kulübü, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde, Afyonkarahisar'daki patlamada 25 askeri personelin şehit olmasından büyük üzüntü duyulduğu ifade edildi. “Milletimizin başı sağolsun” başlığıyla yayımlanan mesajda, “Afyonkarahisar'da bir askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada, 25 askeri personelin şehit olduğunu derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimiz ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz