Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol camiasından teröre lanet

Gaziantep'te Karşıyaka Polis Merkezi'nin önünde gerçekleştirilen ve 8 vatandaşın yaşamını yitirdiği terör saldırısına futbol camiasından lanet yağıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TFF:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Gaziantep'teki hain saldırıyı kınadı. TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Gaziantep Şehitkamil ilçesindeki Karşıyaka Polis Merkezi'nin önünde bomba yüklü bir aracın teröristlerce infilak ettirilmesi sonucu 9 vatandaşımızın yaşamını yitirirken, 60'tan fazla vatandaşımız da yaralandı. Bu saldırıları kınarken, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, tüm Türkiye'ye baş sağlığı diliyoruz” denildi.

FENERBAHÇE:

Fenerbahçe Kulübü, Gaziantep'teki hain saldırıyı lanetledi. Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gaziantep metropol Şehitkamil ilçesindeki Karşıyaka Polis Merkezi'nin önünde, bomba yüklü bir aracın teröristlerce infilak ettirilmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 8 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, bir çoğu ağır olmak üzere 60'tan fazla vatandaşımızın da yaralandığı haberini büyük bir üzüntü ve tepkiyle öğrendik. Tüm yurtta bayram sevincinin yaşandığı bu günlerde önce Hakkari, ardından da Gaziantep'te gerçekleştirilen bu hain ve kalleş terörist saldırıları lanetliyoruz. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar; başta yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınları olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz.”

GALATASARAY:

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Gaziantep'te Karşıkaya Polis Karakolu yakınlarında bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 9 vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini, çok sayıda vatandaşımızın da yaraladığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu saldıralar şüphesiz ki hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Terörü bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; Türk ulusuna başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

TRABZONSPOR:

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan, “Terör saldırısını lanetliyoruz” başlıklı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bomba yüklü bir aracın teröristlerce infilak ettirilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 8 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, bir çoğu ağır olmak üzere 60'tan fazla vatandaşımızın da yaralandığı haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yapılan bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere tüm Türk halkına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

GAZİANTEPSPOR:

Gaziantepspor Kulübü, Karşıyaka Polis Merkezi önünde düzenlenen bombalı saldırıyı lanetledi.

Gaziantepspor Kulübü'nün internet sitesinde yapılan açıklamada, bomba yüklü araçla düzenlenen “hain” saldırıda 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Yapılan bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” denildi.

MANİSASPOR:

Manisaspor Kulübü, Karşıyaka Polis Merkezi önünde düzenlenen bombalı saldırıyı kınayarak, bu akşam yapılması planlanan yeni sezon açılışını da erteledi.

Manisaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep Şehitkamil ilçesinde, Karşıyaka Polis Merkezi'nin önünde bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 8 vatandaşın yaşamını yitirdiği hatırlatılarak, “Ramazan Bayramı sevincinin yaşandığı günlerde gerçekleştirilen bu hain ve kalleş terörist saldırıyı lanetliyoruz. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, başta yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınları olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

MERSİN İDMAN YURDU:

Kulübün internet sayfasında, “Terör saldırısını lanetliyoruz” başlığıyla yayımlanan mesajda saldırı kınanarak, şunlar kaydedildi:

“Gaziantep şehrinde yapılan terör saldırısı sonucu 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda vatandaşımızın ise yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

ORDUSPOR:

Kulübün resmi internet sayfasında, “Terör saldırısını lanetliyoruz” başlıklı mesaj yayımlandı. Gaziantep'te yaşanan terör saldırısını nefret ile lanetledikleri bildiren mesajda, şunlar kaydedildi:

“Yurdumuzda bayramın mutluluğunun yaşandığı bu günde, Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü zedeleme hedefinde olan bu saldırı asla amacına ulaşmayacaktır. Gaziantep'te yaşanan hain saldırıyı lanetleyerek, yaşamını yitiren vatan evlatlarına Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza baş sağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz