Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol bayramı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kupa finaline evsahipliği yapan Diyarbakır, tam puan aldı

Atatürk Stadı'nda Galatasaray ve Antalyaspor mücadeleleriyle, attıkları birbirinden güzel 8 golle nefesleri kesti. Stada sığmayanlar çatılara çıktı. 7'den 70'e herkes futbolla yattı, futbolla kalktı.

El üstünde tuttular

Güneydoğu Anadolu dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Diyarbakır, 38. Türkiye Kupası finaline evsahipliği yaptı, yöre halkına futbol heyecanını yaşattı. G.Saray ve Antalyalı futbolcular el üstünde tutuldu, kupayı müzesine götüren sarı kırmızılılar ise maç öncesi ve sonrası en büyük ilgiyi gördü.

Nefesler kesildi

Diyarbakır'a çevre illerden gelen yüzlerce insan tarihi maçın heyecanına ortak olmak istedi. Bilet alanlar Atatürk Stadı'na girdi, bulamayanlar ise çatılarda ve balkonlarda bir yer kaptı. Nefesleri kesen mücadele 7'den 70'i herkesi heyecandan hop oturttu hop kalktı. Şeref Tribünü 1 günde bitirildi, bu büyük güne yetiştirildi.

Yine karaborsa

Futbolla yatıp futbolla kalkan, neredeyse hayat duran Diyarbakır'da biletler karaborsaya düştü. Karaborsacılar, 3 milyon lira olan açık tirübün biletini 10-15 milyon, 10 milyon olan kapalı tirübün biletini 40 milyondan sattılar. Stat ise gelin gibi süslendi. Cadde ve apartmanlarda G.Saray ile Diyarbakırspor'un bayrakları asıldı.

Ünlüler geçidi

Türkiye Kupası'nın evsahibi Diyarbakır, bayram yerine dönerken, ünlüler geçidine de döndü. Sanatçısından, politikacısına kadar futbol hayranı herkes bu güzel olaya şahit olmanın mutluluğunu yaşadı. Yöre halkı ise misafirperverliği ve konukseverliği ile tam puan aldı. Kendisene güvenen Futbol Federasyonu'nu da utandırmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler