« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol bayramı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Kupası finaline evsahipliği yapan Diyarbakır'da büyük coşku vardı. Atatürk Stadı'na sığmayan taraftarlar çevre binaların balkonlarından taştı.

Unutulmayacak gün

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla Diyarbakır'da oynanan Türkiye Kupası final maçı dün kente tarihi bir gün yaşattı. Galatasaray ve Antalyaspor'un oynadığı final karşılaşması kentte tam bir bayram havası estirirken, çevre illerden de akın eden futbolseverler stada sığmadı.

Biletler kapışıldı

Maç için ayrılan 18 bin biletin 12 bini önceki gün satışa çıkarılmış ve bir günde tüketilmişti. Dün sabah satılan 6 bin bilet de birkaç saat içinde tükendi. Atatürk Stadı'nın önünde uzun kuyruklar oluşturan futbolseverlerin büyük kısmı dışarıda kalınca çevredeki binaların balkonları doldu taştı.

Herkes maça koştu

Final maçını izlemek için çoğu esnaf dükkanlarını kapatarak Atatürk Stadı'na koştu. Stat gelin gibi süslenirken tüm caddelerde ve apartmanlarda Galatasaray ve Diyarbakırspor'un bayrakları dalgalandı. 7'den 70'de Diyarbakırlılar'ın doldurduğu stat ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kırmızıgül konseri

Maç öncesinde, koyu Galatasaray taraftarı olarak bilinen Mahsun Kırmızıgül, Atatürk Stadı'nda mini bir konser verererk taraftarları çoşturdu. Kırmızıgül'ün şarkılarıyla coşan futbolseverler, ‘‘Cim bom bom’’ ve ‘‘Diyarbakırspor Birinci Lig'e’’ tezahüratlarıyla stadı inletti.

7'DEN 70'E MAÇ KEYFİ

Diyarbakırlılar, Türkiye Kupası final maçına büyük ilgi gösterdi. Futbolseverler, maçın başlamasından saatler önce Atatürk Stadı'na gelerek çoluk çocuk tribünleri doldurdular.

KADINLAR MATİNESİ!

Galatasaray-Antalyaspor maçında bayan taraftarların sayısı da hayli fazlaydı. 1.Lig'e çıkma savaşı veren Diyarbakırspor sayesinde futbola olan ilgi, dünkü maçta doruk noktasındaydı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler