GeriSpor Futbol başkanını arıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Futbol başkanını arıyor

Abdullah Kiğılı'nın istifasıyla boşalan Futbol Federasyonu başkanlığı ile asbaşkanlık seçimi için olağanüstü genel kurul toplanıyor. Federasyon delegeleri bugün DSİ Kongre Salonu'nda saat 11.00'de bir araya gelecek. Çoğunluk sağlanamazsa, yarın aynı yer ve saatte yeniden toplanılacak.

Üç başkan adayı ile asbaşkanlarının oylanacağı seçimde, en fazla oyu alan aday, eski yönetim kuruluyla birlikte çalışmaya başlayacak. Başkan adaylarından Haluk Ulusoy'un asbaşkanı Hadi Neşet Türkmen, Mustafa Kefeli'nin asbaşkanı M.Nail Keçeli, Alp Yalman'ın asbaşkanı ise Selçuk Uygur.

Başkanlığa adaylığını koyan Ulusoy ve Kefeli, seçim faaliyetlerini Ankara Sheraton Otel'de sürdürüyorlar. Alp Yalman ise, gözlerden uzak kalmayı tercih ediyor. Ulusoy, ‘‘Bence kaybedeni olmayan bir seçim olacak. Çünkü kazanan Türk futbolu olacak’’ diye konuştu.

Mustafa Kefeli, seçimi kazanacağından emin görünüyor. Kefeli'nin görüşleri de şöyle: ‘‘Amatöründen, profesyoneline kadar tüm birimleri birbirine bağlayacak bir yapılaşma günmede gelecek. Kararan ekranlar da kamuyonunun beklentileri doğrultusunda aydınlanacak. Havuz kesinlikle bozulmayacak.’’

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle