« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Futbol ayrımcılık değildir"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sporun kardeşlik ruhunun üzerine gölge düşürecek beyanları kaygıyla izlediğini ve bu yaklaşımları onaylamadığını belirterek, “Spor barıştır, kardeşliktir, birliktir, beraberliktir, dayanışma ruhunu topluma egemen kılmaktır. Spor bölmek, bölünmek, bölücülük, ayrışmak, ayrımcılık değildir, ayrıştırmak hiç değildir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Kılıç, Antalya'da yapımı planlanan stadyum için Dokuma Fabrikası, Pil Fabrikası arazisi ve eski Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri alanında incelemelerde bulundu. Yüzüncü Yıl'da gazetecilerin doğu illerinde “Mezopotamya Ligi” kurulduğuna yönelik iddialarla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Kılıç, Türkiye liglerinin, Türkiye genelinde faaliyetlerine devam eden federasyonlar tarafından yürütülüp, yönetildiğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu dışında bir lig oluşturmanın söz konusu bile olamayacağını vurgulayan Kılıç, sporun kardeşlik ruhunun üzerine gölge düşürecek beyanları ise kaygıyla izlediğini dile getirdi.

Kılıç, şöyle konuştu: “Spor barıştır, kardeşliktir, birliktir, beraberliktir, dayanışma ruhunu topluma egemen kılmaktır. Spor bölmek, bölünmek, bölücülük, ayrışmak, ayrımcılık değildir, ayrıştırmak hiç değildir. Türkiye'deki takımların tamamı Türkiye'nin tüm bölgelerinde deplasmanlı liglerde mücadelelerine devam etmektedir. Bundan sonra da devam edecektir. Türkiye genelinde faaliyetlerini yürüten kulüplerin tamamı aynı şekilde federasyonlar bünyesindeki varlıklarını ve spora katkılarını sürdürmeye devam edeceklerdir. Bizim de çabamız, katkımız bu yöndedir. BDP'li bazı milletvekillerinin bu yönde istismar arayışına girmiş olmalarını son derece riskli, sakıncalı, tehlikeli yaklaşımlar olarak değerlendiriyorum. Takımlar kendi aralarında özel maçlar yapmak isterlerse elbette ki buna kimsenin diyeceği bir şey yok. Fakat Türkiye liglerinde varlıklarını sürdürmekte olan takımlarla ilgili bu yönde ayrıştırıcı yaklaşımlar ortaya koymak son derece sakat, yanlış, arızalı bir zihniyetin ürünüdür. Türkiye spor hayatı, doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bu yanlış, spordan ve sportmenlik ruhundan uzak yaklaşımlara kesinlikle onay vermeyecektir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler