« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Furkan Aldemir'e durmak yasak!

Galatasaray Medical Park'ın başarılı oyuncusu Furkan Aldemir, kendisi açısından heyecan dolu bir sezon geçirdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Furkan Aldemir, yaptığı açıklamada, Galatasaray Medical Park olarak geçen sezona iyi başladıklarını Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın kazandıktan sonra Avrupa Ligi'nde de gruplara kalmayı başardıklarını söyledi.
İstanbul'daki ilk sezonunda ailesinin de yardımıyla iyi bir sezon geçirdiğini ve zamanla takıma uyum sağladığını kaydeden Furkan Aldemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ligin başında seyircisiz oynamak zorunda kalmıştık. Ancak daha sonra seyircilerimizin de desteğiyle kendimi daha iyi hissettim. Karşıyaka'da seyirci desteğiyle daha iyi bir performans ortaya koyuyordum. Galatasaray taraftarının da takımına ne kadar bağlı olduğunu biliyordum. Oktay Mahmuti'nin bize güvenini boşa çıkarmadan iyi bir sezon geçirdik. Shipp'in sakatlanması bizi etkilemesine rağmen tekrar toparlandık. Geçen sene takım içinde müthiş bir uyum vardı ve aile gibiydik.”

Furkan Aldemir, sezon sonunda takım olarak kendilerini başarısız olarak görenlerin bulunduğunu belirterek, “Benim açımdan keyif dolu ve heyecanlı bir sezon geçirdim. Kariyerimde ilkleri yaşadım. Avrupa Ligi'nde önemli isimlere karşı mücadele ettim. Sezon sonunda Türkiye'de şampiyonluğa ulaşmak herkesi mutlu edecekti ama olmadı. Yeni sezonda daha iyi olacağımıza inanıyorum” dedi.

NBA Draftı

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) 2012 draftında, İzzet Türkyılmaz ve İlkan Karaman'la birlikte draft edilmelerinin Türk basketbolu açısından çok önemli olduğunu kaydeden Furkan Aldemir, şöyle konuştu: “Geçen sene drafttan çekildiğim için tepki almıştım. Ancak geçen sene yaşadığım sakatlıktan dolayı ritmimi tam olarak yakalayamamıştım. Bu sene daha güçlü olduğumuzu ve seçilme oranımızın daha yüksek olduğunu düşündüğümüz için drafta katılmaya karar verdik. İzmir'de bireysel antrenörüm Erdem Günak'la çalıştığımda fazla kilolarımı verdim. Draft öncesinde Houston Rockets yöneticileriyle İzmir'de biraraya geldik. NBA'deki ekipler, oyuncunun aile hayatına, kişiliğine önem veriyor. Hatta bana 'Avrupa'daki takımlar oyuncuların sadece nasıl oynadığına bakarlar, biz karakterine de bakıyoruz' demişlerdi.”

Furkan Aldemir, draftta 2. turun başlarında seçilmeyi beklediğini, ancak bunun gerçekleşmemesi üzerine ümidini kestiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beni draft eden Los Angeles Clippers en az uzun oyuncuya ihtiyacı olan takımdı ve hiç bağlantıya geçmemişlerdi. Daha sonra Houston Rockets'la takasa girecekleri için beni seçtiklerini öğrendim. Houston Rockets, yabancı oyunculara daha çok önem veriyor, bu sene Ömer Aşık'ı da aldılar. İlkan ve İzzet'in seçilmesi de bizim için gurur vericiydi. Galatasaray'da 2 sene kapalı sözleşmem var. Kulübüm istemedikçe çıkışım yok. Zaten Houston Rockets da 1-2 sene daha Avrupa'da oynayıp gelmemi istediklerini iletti. Ben de kariyer planlamamı böyle düşünmüştüm. Önümüzdeki süreçte eksiklerimi kapatarak ilerlemek istiyorum.”

Milli Takım

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takım'ın aday kadrosunun genç bir ekip olacağını bildiğini aktaran Furkan Aldemir, şunları kaydetti: "İçimizde tecrübeli ağabeylerimiz de var. Elemeler bizim için tecrübe olacak. Ancak yeni yapılanmayla başarılı olacağımıza inanıyorum. Elemelerde grup birincisi olarak, Milli Takım'ın gelecek vaat ettiğini de Türkiye'ye göstermek istiyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler