« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Furkan Aldemir bonservis parasını ödeyip Galatasaray'dan ayrıldı

Galatasaray Kulübü, NBA takımlarından Philadelphia 76'ers ile anlaşan Furkan Aldemir'in, bonservis parasını ödeyerek kulüpten ayrıldığını bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, yıldız oyuncunun Türkiye'ye dönmesi halinde yalnızca Galatasaray'da oynayabileceği belirtildi. İşte Galatasaray'ın Furkan açıklaması:

"Profesyonel basketbolcumuz Furkan Aldemir ile kendisinin kariyerine NBA'de devam etme isteği üzerine karşılıklı olarak anlaşma sağlanmıştır.

Yapılan mutabakat sonucunda bonservis bedeli kulübümüze ödenerek yollar ayrılmış olup, Furkan Aldemir'in daha sonra Türkiye'ye dönmesi hâlinde yalnızca Galatasaray'da oynayacak olması kayıt altına alınmıştır.

Sporcumuza NBA'de ve bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

TAKIMDA KALSAYDI 2.5 YILDA 4.6 MİLYON LİRA ALACAKTI
Sarı-kırmızılı takım elbette Furkan'ın gidişiyle sportif açıdan büyük bir kayıp yaşadı ancak yönetimin bu ayrılıktan kâr ettiği de açık. Sezon öncesi sözleşmesini uzatan genç yıldız, bu yıl için 2.5 milyon, 2015-16 sezonu için 3 milyon 850 bin, 2016-17 sezonu için de 4 milyon 650 bin TL alacaktı.

Sarı-kırmızılılar Furkan'a bu ücretleri vermekten kurtulurken, 23 yaşındaki oyuncu ayrıca 500 bin TL'lik alacağından da vazgeçti. Üstüne kulübe 200 bin TL fesih bedeli bıraktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz