« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Funda, giyotin gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Siyah-beyazlı ekip, Teknik Direktör Behiç Funda nezaretinde zirveye tırmanırken, beş haftada üç teknik adamı işinden etti

TURGUTLU İLE BAŞLADI

Sezon başındaki başarısız görüntüsünden çabuk sıyrılarak emin adımlarla zirveye doğru tırmanan Altay, son haftalarda adeta giyotin gibi çalışıyor. Turgutlu maçıyla başlayan çıkışını sürdüren siyah-beyazlı ekip 5'te 5 yapıp ligin tozunu atarken, bu zaman diliminde beş teknik adamı da işinden etti.

HER ZAFER BİR HÜZÜN

Behiç Funda yönetiminde fırtına gibi esen Altay 5. haftada Turgutlu'yu 5-1 yenince, İbrahim Baş, 7. haftada elde ettiği 3-1'lik Göztepe zaferinin ardından Ali Çağlar, 9.haftada İzmirspor önünde aldığı 6-2'lik galibiyetten sonra Levent Eriş görevi bıraktı. Yani beş haftada üç antrenör gitmiş oldu.

TEKNİK ADAMIN KADERİ

Geçen sezon Buca'da üst üste 9 maç kazanarak rekor kıran Funda, Altay'da 5'te 5 yapıp yeni bir rekorun kapısını açarken, sevinçle üzüntüyü bir arada yaşadığını söyledi. ‘‘Antrenörün kaderini bir maçın sonucu belirlememeli’’ diyen Funda, ‘‘Ne yazık ki teknik adamın kaderi bu’’ diye konuştu.

Geçen sezon üç kurban

TEKNİK Direktör Behiç Funda, geçtiğimiz sezon Bucaspor'u çalıştırdığı dönemde üst üste 8 galibiyet alırken, bu süreçte rakip takımlarda 3 teknik adam değişmişti. Ç.Dardanelspor'da Şenol Ustaömer, Marmaris'te Tayfun Türkmen, Nazilli'de ise Hakkı Aslan, Bucaspor yenilgilerinin ardından istifa etmiş ya da görevden alınmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz