« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fulya para basacak

Beşiktaş Asbaşkanı, dev projeyle ilgli hiçbir kredinin kullanılmadığını açıklarken, "Kulübümüz buradan yıllık 14 milyon doların üzerinde kira geliri elde edecek. Amacımız da kendi geliri ile giderini karşılayabilen bir kulüp yönetimini oluşturmaktır" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Asbaşkanı, İcra Kurulu Üyesi, Mali İşler sorumlusu Ertunç Soğancıoğlu, Türk futbol tarihinin en önemli projelerine imza attıklarını belirterek, "Türkiye’deki kulüplerin içinde Avrupa’da örnek olarak gösterilecek yapılanma içindeyiz. Sportif başarı mutlaka yakalanacak. Kulübümüzde birlik ve beraberlik ortamı hazırlandı. Bu durum özellikle son divan kurulu toplantısında görüldü. Fulya Projesi’nin tamamlanmasın tarihini 2009 Ocak ayı olarak belirledik. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan açılışa davet edildi. Gururla söyleyebiliriz ki Avrupa’da hemen hemen hiçbir kulübün başaramadığı, Türkiye’de ise hiçbir kulübe nasip olmayan Fulya Projesi bitti" dedi

Kredi kullanılmadı

Soğancıoğlu
, projeyle ilgili olarak şunları söyledi: "Burada hastane, süpermarket, ofis binaları, alış-veriş mağazalarının kiralama işlemlerinin sözleşmeleri tamamlandı. Kulübümüz buradan yıllık 14 milyon doların üzerinde kira geliri elde edecek. Bu kira sözleşmeleri, ofis binası için 3 yıllık olarak peşin alınan kira bedeli dışında hiçbir banka ve finans kuruluşuna temlik edilmedi. Fulya Projesi’nin kira gelirleri karşılığında her hangi bir kredi kullanılmadı. Beşiktaş’ın borçları kolay yönetilebilir bir noktaya gelmektedir. Zaten amacımızı da sportif alanda elde edilecek başarıların yanı sıra borçlanmadan kendi geliri ile giderini karşılaya bilen, kurumsal yapıya sahip bir kulüp yönetimini oluşturmaktır. Yani Beşiktaş Kulübü kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde duracaktır."

İnönü Stadı gelecektir


Bu karlı projenin dışında İnönü Stadı konusunda ise asbaşkan, şunları söyledi: "İnönü Stadı’yla ilgili gelişmeler çok olumlu. Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Murat Başesgioğlu ve ekibi her türlü desteği veriyor. Anıtlar Kurulu’ndan İnönü Stadı ile ilgili hayırlı haber bekliyoruz. Beşiktaşlılardan engel değil destek bekliyoruz. İnönü Stadı Beşiktaş’ın geleceği için önemli bir unsurdur."

İlişkili Haberler