« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fulham gibi yapılanacağız

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fulham gibi uzun vadeli bir yapılanmayla önce Türkiye, ardından da Avrupa'da adlarından söz ettirmek istediklerini söyledi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Bu arada Beko Basketbol Ligi'ne çıkan Trabzonspor, futbolda olduğu gibi yine belirli takımların hegomanyasına son vermeyi amaçlıyor.

Ziraat Türkiye Kupası'nı aldıktan sonra UEFA Avrupa Ligi'ne Play Off maçı oynayarak katılmaya hak kazanan Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, yeniden yapılanmalarını uzun vadeye yayacaklarını söyledi. Güneş, İngiltere'nin Fulham takımı gibi sistemli bir başarıyı hedeflediklerini belirterek, "2000 yılında karşılaştığım Fulham takımının menajeriyle yaptığım sohbette, kendilerine hedef olarak 10 yıl içerisinde UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamayı koyduklarını öğrendim. Şimdi bu hedeflerine ulaştılar. Bu sistemli bir çalışmanın örneğiydi. Biz de onlar gibi yapılanmayı planlıyoruz. Şu anda mevcut kadromuz üzerine birkaç takviye yaparak, daha da güçleneceğiz. Daha sonra tüm camia olarak önce Türkiye'de, sonra Avrupa'da önemli başarıların altına imzamızı atmak istiyoruz" dedi.

MİLAN, TRABZONSPOR'U KUTLADI

İtalya'nın dünyaca ünlü kulübü Milan, bordo mavili kulübü kazandığı Ziraat Türkiye Kupası nedeniyle kutladı. Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, Milan Başkan Yardımcısı Adriano Galliani imzasıyla bordo mavili kulübe gönderilen yazıyla Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonluğu'nun kutlandığı vurgulandı. Milan'dan gelen yazıda, "A.C.Milan ailesi olarak kazandığınız 8. Ulusal Kupanızı kutlarız" görüşlerine yer verildiği öğrenildi.

TRABZONSPOR'DA BEKO BASKETBOL LİGİ COŞKUSU

Öte yandan, dün akşam İstanbul'da oynanan maçta Olin Gençlik'i mağlup ederek Beko Basketbol Ligi'ne yükselmeye hak kazanan Trabzonspor Erkek Basketbol takımı, gelecek sezon da zirveye oynamayı amaçlıyor.

Futbol takımının yaptığı gibi, basketbol liginde belli takımların hegomanyasına son vermeyi amaçlayan bordo mavililer, Genel Direktör Doğan Hakyemez önderliğinde transfer çalışmalarına şimdiden start verdi.

Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaaddin Yakan ise, Play Off turunda oynadıkları 4 maçı da kazandıklarını hatırlattı ve "Kalan iki maçımızdan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Ziraat Türkiye Kupası'ndan sonra Trabzon'a ikinci şampiyonluk kupasını biz getireceğiz" diye konuştu.

RIDVAN'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI YAYINLANDI

Bordo mavili takım dün akşam Beşiktaş'ın Manisaspor ile oynadığı maçta ayağı kırılan Rıdvan'a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Beşiktaş'ın Manisaspor'la oynadığı karşılaşmada ayağı kırılan genç oyuncu Rıdvan'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sahalara dönmesini diliyoruz" görüşlerine yer verildi.

MİLAN, TRABZONSPOR'U KUTLADI

İtalya'nın dünyaca ünlü kulübü Milan, bordo - mavili kulübü kazandığı Ziraat Türkiye Kupası nedeniyle kutladı. Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, Milan kulübünün Başkan Yardımcısı Adriano Galliani imzasıyla bordo - mavili kulübe gönderilen yazıyla Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonluğu'nun kutlandığı vurgulandı. Milan'dan gelen yazıda, "A.C.Milan ailesi olarak kazandığınız 8. Ulusal Kupanızı kutlarız" görüşlerine yer verildiği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz