Gündem Haberleri

  Fuhuşa karışan Emniyet müdürü açığa alındı

  Sinan BİLGİLİ / İSTANBUL - DHA
  14.11.2009 - 21:43 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da çökertilen 15'i kamu görevlisi 38 kişilik fuhuş çetesiyle bağlantısı olduğu öne sürülen Evrak Arşiv Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu, açığa alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube

  Aksaray ve Kumburgaz'da fuhuş yaptırmak amacıyla kurulmuş iki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenlenmişti. Baskın yapılan 12 otel, 8 eğlence merkezi ve çok sayıda adreste çete üyesi 15'i kamu görevlisi 38 kişi gözaltına alındı.

  Çetenin fuhuş yaptırdığı Türk ve yabancı uyruklu 118 hayat kadını da emniyete götürülmüştü.

  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği ve VIP olarak adlandırılan fuhuş operasyonunda yeni bir gelişme yaşandı.

  Evrak Arşiv Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu'nun da fuhuş çetesiyle irtibatı olduğu iddia edildi. Teknik takip sonucunda bağlantısı tespit edildiği öne sürülen Kurtoğlu, açığa alındı.

  İddialarla ilgili olarak Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde Kurtoğlu'nun bilgisine başvuruldu. Kurtoğlu'nun Beşiktaş Adliyesi'ne giderek savcıya ifade vermesi bekleniyor.

  Ayhan Kurtoğlu, İstanbul eski İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah tarafından Koruma Şube Müdürü olarak görevlendirilmişti.

  Hüseyin Çapkın'ın atanmasıyla Kurtoğlu'nun görev yeri değişti. Kurtoğlu, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binası A blokta bulunan Evrak Arşiv Şube Müdürlüğü görevine tayin edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı