Gündem Haberleri

  Fuhuş için değil masaj için anlaştık

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  16.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KKTC’de biri 17 yaşından küçük iki kişiyle cinsel ilişki pazarlığı yaparken yakalanan Rum Yönetimi’nin eski Maliye Bakanı ve Rum lider Dimitri Hristofyas’ın danışmanı Michael Sarris, 3 gün tutukluluk kararı veren mahkemede kendini, “20 Euro’ya masaj yaptırıyordum” diye savundu. Skandal Rum medyasında geniş yer aldı.

  Rum lider Hristofyas’ın Kıbrıs sorunu müzakere heyetinde ekonomiden sorumlu temsilcisi olan Sarris, tutuklandığı gün liderler arasında yapılan görüşmeye de katılmadı. Önceki günkü görüşmede mülkiyet konusunun ele alınması nedeniyle Sarris’in katılması beklenmiyordu.

  14 yaşında çocuk da sorgulanıyor

  Sarris’le birlikte mahkemeye çıkartılarak tutuklanan 2 Türk’ten 17 yaşındaki Hataylı genç ifadesinde cebinden çıkan 20 Euro’yu hizmet karşılığı aldığını söyledi. 14 yaşındaki bir başka gencin de olayla ilişkili olduğu gerekçesiyle sorgulandığı ve Sarris’le birlikte sorgulanan kişi sayısının 4 olduğu belirtildi.
  KKTC medyası ve kamuoyu ise ‘doğaya aykırı cinsel ilişki’ diye tarif edilen eşcinsel ilişkiyi suç sayan yasayı tartışıyor. İnsan hakları örgütleri bu yasanın yürürlükten kaldırılmasını ve eşcinsel ilişkinin suç olmaktan çıkartılması gerektiğini savunuyor.

  Rumlar: Yasadışı tutuklama

  Dünya Bankası Yönetimi Kurulu üyeliği de dahil olmak üzere üst düzey görevlerde bulunan eski Maliye Bakanı’nın tutuklanması Rum kesiminde büyük yankı buldu. Ancak Rum medyası, skandalın içeriğinden çok, ‘yasadışı kabul ettiği KKTC polisinin tutuklama yapamayacağı’ iddiası üzerine yoğunlaştı. KKTC polisinin cinsel suçlara karşı çok sert davrandığını savunan Rum gazeteleri, ‘alemde’ yakalanan eski bakanın ‘Attila’nın hapishanesinde’ olduğunu yazdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı