"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Fuhuş, gasp, tinerci ve hırsız yatağı

ANKARA ile ilgili sorunlarla yakından ilgilendiğinizi biliyorum. Bu yüzden derdimi anlatabilecek biri olarak inanın sizden başkası aklıma gelmiyor.

Ankara İskitler eski sanayi bölgesi desem, fazla bir kelam etmeye de gerek kalmayacaktır aslında. Konu birçok basın organında yer aldı aslında ama ne yazılanlar ne söylenenler etkili olmadı kanaatindeyim. Çünkü İskitler Ata Sanayi bölgesi hala bir fuhuş, gaspçı, tinerci ve hırsız yatağı halinde. Özellikle geç saatlerde yolunuz oradan geçmeye görsün, inanın arabanızın önüne atlıyorlar. Basından takip ettiğim kadarı ile polis ekipleri bu bölgede yaptığı çalışmalarda 2009 yılında 3788 kişiyi, 2010 yılında ise 1703 kişiyi fuhuştan gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilere 70 TL para cezası kesiliyor o kadar. Çok caydırıcı değil mi? Senelerdir bu durum böyle devam etmekte. Bölgede birçok metruk bina bulunmakta ve bu binalar yıkılmadıkça buranın düzeleceği yok.
Başkentin göbeğindeki bu sorun daha ne kadar göz ardı edilecek bilemiyorum. Bu işin sorumlusu olarak da, sanayiyi şehir dışına taşıyoruz diyen sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı görüyorum. O bölgedeki binalar tamamen yıkılmalı ve yerine yapılacaksa bir an önce yeni binalar inşa edilerek hizmete açılmalı. İsmi saklı

Bu ne savurganlık


KIZILAY 2. Selanik Caddesi No: 59’da bulunan Belediye Başkanları Misafirhanesi yaklaşık 12-14 yıllık yeni bir bina olmasına rağmen yıkılarak yerine 10 katlı daha lüks misafirhane yapılıyor. Para yok diye bu ülkede emekli maaşlarına çok az bir artış yapılırken, AKP’li Belediye Başkanları daha geniş konforlu odalarda uyusun diye bu kadar israf yapılıyor. Bu kadarı da olmaz!
Neşe KARSLI

Protesto etmenin bedeli mi?

BİLİNDİĞİ üzere otobüslere gelen zamları protesto eden Natoyolu-Kızılay hattındaki yolcuların sesini duymuştuk!
Sonuç: Bütün hattaki yeni otobüsler arıza yapmış olmalı ki, yeni otobüslerin yerine eski otobüslerle hizmet verilmektedir. İsterdim ki (Avrupa Şehrinde) ayakta dahi olsa vatandaşlar otobüse binebilsin. (Akşam saat 18.00 civarında Ankara’nın en uzun kuyruğunda birincilikte iddialı).
Sorum şu; 14 kişi alabilen dolmuşlar 30 kişi ile gitse dahi zarar etmezken, tıkabasa otobüsler nasıl zarar ediyor? H.H.E.

Bazı bazı değiştirilen Türkiye

GOOGLE’da ‘bazı’ yazdığınız anda Adalet sistemimizin çürümüşlüğünün resmi ortaya dökülüveriyor. Nasıl mı? Aynen şöyle: Bazı kanun maddelerinin bazı fıkralarının değiştirilmesi hakkındaki... Kooperatif kanunundaki bazı maddelerin değiştirilmesi yönündeki değişiklik tasarısının görüşülmesi...
Özelleştirme uygulamalarının düzenlenmesine ve bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde bazı değişiklikler yapılmasına dair kanun...
Kısaca hükümetimiz, torba yasa morba yasa derken bazı günlerin, bazı gecenin ilerleyen saatlerinde, bizler sıcak yataklarımızda bazı rüyalar görürken bazı milletvekillerimizin kanun önerileri yoluyla bazı bazı yaşamımıza etki eden bazı hamlelerde bulunuyorlar.
Engin BALIM

Azerbaycanlı ressamlar

ULUSLARARASI Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğiyle, Azerbaycanlı Ressamlar Sergisi’ni Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. 2 Şubatta kapılarını açacak olan serginin ev sahipliğini, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bagirov ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yapacaklar.
X