Gündem Haberleri

  Fuhuş çetesinden duvar içine kapı

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  08.11.2009 - 13:33 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da çökertilen 15'i kamu görevlisi 38 kişilik fuhuş çetesinin hayat kadınlarını polisten, bar ve diskoların tuvaletinin duvarına yaptığı gizli kapıyı kullanarak otele kaçırdığı ortaya çıktı.

  FUHUŞ ÇETESİNİN GİZLİ KAPISI

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Aksaray ve Kumburgaz'da fuhuş yaptırmak amacıyla kurulmuş iki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenledi. Baskın yapılan 12 otel, 8 eğlence merkezi ve çok sayıda adreste çete üyesi 15'i kamu görevlisi 38 kişi gözaltına alındı. Çetenin fuhuş yaptırdığı Türk ve yabancı uyruklu 118 hayat kadını da emniyete götürüldü. Operasyonlar sırasında uyuşturucu hap, esrar, 3 ruhsatsız silah, 170 bin TL ele geçirildi.

  KÖSTEBEK POLİSLER

  Emniyette yapılan sorgulamada çetenin çalışma şekli de ortaya çıktı. Çete üyeleri, kadınlarla birlikte olan üst düzey bürokrat ve işadamlarını, odalara yerleştirdikleri gizli kameralar ile kaydediyor ve bu görüntülere şantaj yapıyordu. Çete üyeleri operasyon ve arama yapılacağı bilgisini kendileriyle irtibatı olan polislerden alıyordu. Polislere bu bilgiler karşılığında yüksek miktarda para veriliyordu.

  Çete üyeleri, polis baskınlarına karşı da bazı önlemler aldı. Şüpheliler yer altından oluşturdukları tünellerle polisten rahatlıkla kaçıyorlardı. Bunun için bar ve diskoların tuvalet duvarları bölünerek kapı haline getirildi. Seramikle kaplanan duvardaki kapıdan giren kadınlar yan taraftaki çeteye ait otele ulaşıyordu. Aynı şekilde otelden kaçan kadınlar da kısa sürede bara geçiyordu. Bu sayede çete birçok kez polis baskınından kurtuldu.

  KORKUDAN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

  Sağlık kontrolleri yapılan kadınlardan 22'sinde Hepatit B ve C tespit edildi. Emniyette ifadelerine başvurulan 118 hayat kadınından birçoğunun çete tarafından işkence gördüğü belirtildi. Emniyette ifade veren 118 hayat kadınından çete üyelerinden işkence gördüğünü söylediği ancak korktuğu için şikayetçi olmadığı öğrenildi.

  Emniyetteki işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen 34 şüpheliden 6'sı kamu görevlisi 19 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında emniyette görevli doktor ve emniyet amiri de bulunuyor. Çete'nin 2'si kamu personeli 4 üyesi de bugün İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı