Gündem Haberleri

  Fuhuş çetesi lideri adliyede

  Mehmet AKTARAN, Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)
  10.01.2011 - 10:28 | Son Güncelleme:

  Fuhuş çetesinin 1 numaralı ismi olmakla suçlanan D.D. nin bir başka fuhuş davasında yargılandığı 25 yıl hapis cezası aldığı ve bu dosyanın da Yargıtay'da görüşülmeyi beklediği ortaya çıktı. Göbeğindeki dolarla poz veren baron tam 23 farklı cep telefonu taşıyormuş.

  FUHUŞA 10 BİN SAYFA BELGE / FOTO GALERİ

  ÇETE LİDERİNİN FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

  Bazı ünlülerin adlarının da karıştığı "fuhuş çetesi" operasyonunda gözaltına alınan ve organizasyonu yönlendirmekle suçlanan 25 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda fotoğraflar ele geçirildi. Bu fotoğrafların birinde çetenin lideri olmakla suçlanan D.D. göbeğine yapıştırdığı dolarla poz verirken görülüyor. Öte yandan erkeklere para karşılığında pazarlandıkları belirtilen kadınlardan bazılarının ifadelerinde, “Normal çalışsak bu kadar lüks markayı nasıl giyinebileceğiz" şeklinde konuştukları öğrenildi.

  Bu arada, ifadeler, deliller ve diğer tutanaklardan oluşan 10 bin sayfalık 30 klasör belge de adliyeye gönderildi.

  Sorgulamaları yapılan çete üyesi 25 kişinin ifadelerinde birbirlerini suçladıkları ve halen savcılık tarafından ifadeleri alınan zanlıların adliye koridorlarında kendi aralarında tartıştıkları öğrenildi.

  Öte yandan büyük fuhuş organizasyonunun lideri olduğu iddia edilen D.D.'nin 2006 yılında yapılan bir başka fuhuş soruşturmasında yargılandığı 25 yıl hapis cezasının öngörüldüğü dosyasının Yargıtay'da görüşülme sırasını beklediği ortaya çıktı. D.D.'nin 23 farklı cep telefonu numarası kullandığı ve her müşteri grubu için ayrı bir telefonla konuştuğu tespit edildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği Ekiplerince İstanbul’da 60 ayrı adrese yapılan baskın ve operasyonlarda organizasyonu yönlendirmekle suçlanan 25 şüpheli ile fuhuş yaptırıldıkları ileri sürülen 30 kadın gözaltına alınmıştı. Aralarında ünlü mankenler D. E. ile E.Ş.’nin de bulunduğu 30 kadın ifadelerinin alınması ve doktor kontrolünden geçirilmelerinin ardından serbest bırakılmıştı. Şüphelilerin aracılığıyla kadınlarla ilişki kurdukları belirlenen 20 kişinin de ifadesine başvurulmuştu

  30 BİN SAYFA BELGE

  Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekiplerince İstanbul’da 60 yerde çete üyesi 25 kişi ile fuhuş yaptırıldıkları ileri sürülen 30 kadın gözaltına alınmıştı.

  Aralarında ünlü mankenler D.E. ile E.Ş.’nin de bulunduğu 30 kadın ifadelerinin alınması ve doktor kontrolünden geçirilmelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

  Şebeke lideri olduğu öne sürülen Dinçer E.’nin de bulunduğu 25 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından 25 şüpheli adliyeye sevk edildi.

  Bu arada şüphelilerle ile ilgili hazırlanan 10 bin sayfalık 30 klasör belge de polis memurlarınca adliyeye taşındı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı