Ege Haberleri

  Fuarın sürprizleri

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  16.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu yıl 78’inci kez açılacak İzmir Enternasyonel Fuarı’nda (İEF) ziyaretçiler, yeraltı otoparkının üzerinde golf oynayacak, Tariş’in üzüm suyunun tadına baktıktan sonra köylülerin organik ürün tezgahlarından alışveriş yapacak, onur konuğu Çanakale’nin üç metrelik Truva Atı’nı yakından görecek, Ahmet Özhan ve Yeni Türkü dinleyecek, Fatma Girik ve Göksel Arsoy’la söyleşecek.

  İzmir Enternasyonel Fuarı, 28 Ağustos’ta açılacak, 6 Eylül’de kapanacak. Uzun Havuz’un etrafında Köy Kooperatifleri Birliği, organik ürünlerini satacak. Paraşüt Kulesi’nin altında kestane şekeri ile Tariş’in üzüm suyu satılacak. Ziyaretçiler, Fuar Çarşısı’ndan çocuklarının okul ve kırtasiye ihtiyaçlarını uygun fiyata temin edebilecek. Yunuslu Havuz’da kraliyet ailelelerinin faytoncusu ile tanışılacak.

  Öykü-Berk burada

  Sinema Burada’da Fatma Girik ve Göksel Arsoy’yla söyleşme imkanı bulacak ziyaretçiler, Açıkhava Tiyatrosu’nda her akşam bir ünlü sanatçıyı ücretsiz dinleyecek. Yaşar, Yusuf Güney, Yüksek Sadakat ve Öykü-Berk, Kardeş Türküler, Mustafa Özarslan, Orhan Hakalmaz, Hüseyin Turan ve Yeni Türkü sahne alacak. Bu yıl Ramazan’a denk gelen fuarda, hacivat- karagöz, meddah, kanto ve tasavvuf müziği olacak. Ahmet Özhan, Neşe Karaböcek, Nurhan Damcıoğlu ve Latif Doğan kulaklara müzik ziyafeti çekecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı