Ege Haberleri

  Fuar için işbirliği

  Hürriyet Haber
  11.01.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fuar İzmir ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) yeni fuar alanında düzenlenecek olan Travel Turkey 2015 Turizm Fuarı'nın en yüksek katılımla gerçekleştirilmesi için yapacakları işbirliğine, İzmir Ticaret Odası da destek verecek.

  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti. Toplantıya TURSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir CVB Yönetim Kurulu Başkanı Hande Arslanalp ve TURSAB'dan temsilciler de katıldı. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İzmir'in turizm potansiyeline çok inandıklarını belirterek, "Bu nedenle her zaman İzmir turizminin geliştirilmesi için yapılan çalışmalara destek veriyoruz" dedi. Ulusoy, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş'ın da İzmir turizminin geliştirilmesi için yıllardır çok önemli çalışmalar yaptığını ve kendilerinin de bu çalışmaları desteklediğini söyledi. Ulusoy, bu yıl yeni fuar alanında düzenlenecek olan Travel Turkey 2015 Fuarı'na büyük önem verdiklerini belirterek, TÜRSAB olarak turizm fuarına özel bir projeleri olduğunu belirterek Travel Turkey'e katılımın daha yüksek olması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaptıklarını söyledi.

  TRAVEL TURKEY'DE GASTRONOMİ DE OLACAK
  İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş da Gaziemir'deki yeni fuar alanında bu yıl düzenlenecek olan Travel Turkey'e her zamankinden daha kaliteli bir katılımın olmasını istediklerini söyledi. Demirtaş, "Daha çok profesyonel ziyaretçi gelmeli, davul - zurnalı stantlar ile profesyoneller birbirinden ayrılmalı. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile TÜRSAB'ın bu konudaki işbirliğine biz de destek vereceğiz. Bu işbirliği, Travel Turkey'in seviyesini yükseltecektir" dedi. Demirtaş, Travel Turkey 2015 fuarında özellikle gastronomi turizminin ön plana çıkması ve benzer uluslararası fuarlarda olduğu gastronomi ile ilgili eşzamanlı bir kongreye yer verilmesinin uygun olacağını belirtirken ve gastronomi turizmine yönelik bir kongrenin bu anlamda uygun olabileceği söyledi.

  Ulusoy ve Demirtaş, daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Gül Şener ve İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ ile İZFAŞ'ta biraraya geldi. Kocaoğlu'na yapılan ziyarette de Travel Turkey'in geliştirilmesi, İzmir CVB'nin durumu ve sorunları ile İzmir'in genel turizm dinamikleri görüşüldü. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Gaziemir'deki yeni fuar alanın kendileri için en öncelikli konulardan birisi olduğunu belirterek, "Fuar alanının doldurulması gerekiyor. Bu anlamda Travel Turkey de bizim için en önemli fuarlardan birisi. Zira başarıyla düzenlenen, katılımın her yıl yüksek olduğu bir fuar. Bu fuarın 2015 yılında yeni Fuar Alanı'nda düzenlenecek olan halinde TÜRSAB ve İTO'nun desteği çok önemli ve anlamlı olacaktır. TÜRSAB ile Travel Turkey'nin daha geniş katılımlı olması için işbirliği yapacağız, İTO da destek verecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı