ANKARA HABERLERİ

Fuar alanı yerinde kalacak

Doğahan GİRİTLİOĞLU
09.02.2018 - 16:05Son Güncelleme :

Yer değişikliği tartışmalarıyla gündeme gelen fuar alanının Akyurt’ta yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, 2015’te temel atılan alanda 1 yıl içinde inşaat çalışmalarına başlanacağnı kaydetti.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’nin ortaklarının aldığı kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandığını aktaran Ayantaş şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımız bir yer değişikliği işaret etmişti. Ancak bu süreç içerisinde Valilik, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer sivil toplum örgütleri ortaklarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Akyurt’ta, temelin atıldığı yerde inşa edilmesini kararlaştırdık. Cumhurbaşkanımıza da burayla ilgili konu aktarıldı. Kendisi, ‘Tamam, siz uygun görürseniz oraya yapılmasını kararlaştıralım’ sözleriyle kararı netleştirdi.

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde metro ile igili problem de olmayacak. Ulaştırma Bakanlığı sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak. Büyükşehir Belediyesi de bölgeye direkt çalışacak ulaşım hatları oluşturacak. Akyurt’ta ulaşım problemi yaşanmayacak. Önümüzdeki günlerde ihale süreci tamamlanıp inşaatına başlanacak.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FARKLI BİR ADRES İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 3 ay önce katıldığı bir programda temeli 2015’te Akyurt’ta atılan fuar alanının kentin başka bir bölgesine taşınacağını işaret ederek, “Yaptığımız proje çalışmaları çok daha verimli bir yeri, farklı yerde getiriyor” ifadesini kullanmıştı. Yer değişikliğinin gündeme gelmesinin ardından fuar alanı için yapılan ihaleye katılan firma olmamıştı. 2018’in ilk günlerinde ise Ankara Valiliği projeye maddi destek sağlamak için Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’ye ortak olmuştu. Ortak sayısı 8’e çıkan fuar şirketinde; Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO) Ankara Ticaret Borsası (ATB) Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fuar alanı yerinde kalacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Şubat 2018 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fuar alanı yerinde kalacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:08
 • Guneş
  05:44
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  19:48
 • Yatsı
  21:17
Sayfa Başı