Ege Haberleri

EGE

  Fuar 2000 Özel

  Hürriyet Haber
  07 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Eylül 2000 - 00:01

  Sıra havaya geldi

  KARADAN ve denizden kurtarma yapabilen AKS, helikopterle hava çalışmalarına başlıyor. Bu konudaki hazırlıkların sürdüğünü belirten AKS ekibindren Sefa Durmaz, yangın, dağ ve deniz kazaları ile deprem gibi olaylarda en etkin kurtarmayı gerçekleştirebilecek hale gelmeyi hedeflediklerini belirtti. 9 metropol ilçede faaliyet gösteren AKS, İzmir Fuarı'nda ekipmanlarını sergileyip hizmetleri hakkında bilgi veriyor. Ziyaretçiler, deniz botu, itfaiye aracı, ambulans, mankenler ve cihazlarla donatılmış ilk yardım ve kurtarma aracıyla her türlü malzemeyi içeren deprem konteynırını yakından görme fırsatı buluyor. <ı>Ebru KAMANLIOĞLU

  Sevimli maskotlar

  HAYVANLARI Koruma Vakfı, ziyaretçilere hayvan sevgisi aşılamaya çalışıyor. Anne sevgisini hayvanseverlerde bulmuş henüz biberonla beslenen minik kediler de standın ilgi çekmesini sağlıyor. Vakfın katkılarıyla Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı barınakta bakılan köpek ve kedilerin resimleriyle süslenen standın yetkilileri, belediye barınağını hayvanseverlere tanıtarak sahipsiz hayvanlara sıcak yuva bulmayı umut ediyor.

  Güral’ın yenileri

  KÜTAHYA Seramik- Güral Porselen'in, 69'uncu İzmir Uluslararası Fuarı için hazırladığı yeni ürünleri ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Prof. Dr. Erdinç Bakla tasarımı kardelen çay takımı, el işçiliğinden oluşan birbirinden güzel desen ve gümüş nakışlarla bezeli iki model gümüş top nazarlık ve milenyum fincanları ilgi çekti. Özel çantaları içindeki altı kişilik çay takımı 26 milyon, milenyum fincan takımı 71 milyon, nazar topları ise 25-30 milyon lira etiket taşıyor. <ı>Mehmet KURT

  Gelin damatlı yağ tanıtımı

  FUAR'da paraşüt kulesinin çevresinde gezintiye çıkanlar Altınyağ'ın standında broşür dağıtan gelinle damadı görünce şaşırıyor. Lykia Reklam Ajansı'nın mankenleri gelin Özlem Gülköken ve damat Onur Şapçılar gelenlere firma hakkında bilgi veriyor. 70 ilde faaliyet gösteren Altınyağ'ın sektörün önde gelen isimlerinden olduğunu belirten Pazarlama ve Satış Ege Bölge Müdürü Özcan Dündar, ‘‘Ekim ayından itibaren zeytinyağı üretimine başlıyoruz. Bundan sonra da ilginç tanıtımlar yapacağız’’ dedi.

  Hazır abonelik

  69. İZMİR Uluslararası Fuarı'nda stand açan DIGITURK form dolduran 6500 kişinin yüzde 60'ını abone yaptı. Yurtdışından dijital gerçekleştiren yayınlar, teknolojinin getirdiği özelliğiyle orjinal dilde veya Türkçe izlenebiliyor. 60 veya 80 santim çapında çanak anten, digital reciver ve evdeki mevcut tv ile çalışacak olan sistem için aylık abonelik bedeli 5 milyon lira. Abone olmak isteyenler 35 milyon lira başlatma ücreti ödüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı