« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Frikiklerimiz farklı

Fenerbahçe ile sözleşme yenileyen Alex, "Ben daha yakın mesafelerden, Roberto Carlos daha uzaktan vuruyor" dedi. İlhan Parlak ile 5, Gürhan Gürsoy’la 3 yıllık sözleşme yapıldı.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE dün Alex de Souza, Deniz Barış, İlhan Parlak ve Gürhan Gürsoy’la imza şov yaptı. İlk olarak Alex kendisini 2 yıl daha F.Bahçeli yapan sözleşmeye imza attı. 20 numaralı formasıyla törene gelen Alex, "Geçtiğimiz sezon son 6 ay acı çekerek oynadım. Tedavimi Brezilya’da da sürdürdüm. Biraz acının haricinde gayet iyi durumdayım, lig başladığı zaman tamamen hazır olacağım" dedi.

Takımı sırtladı gidiyor

Roberto Carlos’
la şut şekillerinin farklı olduğunu belirten Alex, "Ben daha yakın mesafelerden, o daha uzaktan atıyor. Koordinasyon ve antrenman işi. Takımda daha farklı frikik vuranlar da var" dedi. Asbaşkan Mahmut Uslu, "Alex son 3 yılda takımı sırtlamış gidiyor. Önümüzdeki 2 yıl da aynı şeyleri yapacağına inanıyoruz. F.Bahçe’den sonra 1 yıl daha eski kulübünde oynayıp futbolu bırakmak, antrenör olmak istiyor" diye konuştu. Alex’e kaptanlık konusundaki düşünceleriyle ilgili yöneltilen soru üzerine Asbaşkan Murat Özaydınlı, "Bu Alex’e sorulacak soru değil" dedi. Konuşan Alex’in sözlerini aktarmayan Asbaşkan Uslu da "Bu tip şeylere takımın oluşmasından sonra karar verilir. Gelenek olarak en eski olduğu için şu anda Semih. Ama, Semih olur başkası olur bunun kararını verir size bildiririz" yanıtı verdi. Tercüman trafiğe takıldığı için gelemeyince tercümeleri Alex’in menajerinin yardımcısı Uslu’ya İngilizce, Uslu da basın mensuplarına Türkçe aktardı. Sonra sırasıyla Deniz 3, İlhan 5 ve Gürhan’la 3 yıllık sözleşme imzalandı. Yönetici Mithat Yenigün, İlhan ve Gürhan’la ilgili, "Kendilerini iyi yetiştirirlerse bavul dolusu parayı Avrupa’ya, Brezilya’ya göndermemize gerek kalmayacak" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler