« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Frentzen gözünü Indy'ye dikti

Sezon sonunda Sauber takımıyla yolları ayrılan Alman pilot Heinz-Harald Frentzen, Indy Car Şampiyonası'nda yarışmaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Deneyimli pilot Alman Auto Bild dergisine verdiği röportajda Indy Car takımlarından Red Bull Cheever'ın patronu Eddie Cheever ile görüştüğünü söyledi. ABD'de düzenlenen şampiyonada yarışmanın kendisini heyecanlandıracağını söyleyen Frentzen, "İhtiraslı bir yarış pilotu olarak, motorsporlarının her türlüsü beni heyecanlandırıyor. Oval bir pistte gerçekleşiyor olsa da" diye konuştu.

Frentzen henüz kesin bir karar vermediğini söylerken farklı alternatifleri olduğunu da belirtti. 2001 sezonu ortasında yollarını ayırdığı Jordan F1 takımıyla görüştüğünü dile getiren pilot, Alman Touring Araçları Serisi'nde yarışmasının da olasılıklar arasında yer aldığını söyledi.

Frentzen bu sezon Formula 1'de 13 puan toplamış ve Amerika Grand Prix'sinde üçüncü olarak kürsüye çıkmıştı. Eski takım arkadaşı Nick Heidfeld de 6 puan topladığı geçen sezon Sauber'den kovulmuştu. Takım bu iki pilotun işine son verdikten sonra, yeni sezon için Jordan'dan Giancarlo Fisichella ve Ferrari'nin test pilotu Felipe Massa'yla anlaşmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler