"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Freni kim çekti?

GALATASARAY sezona nasıl başladı hepimiz hatırlıyoruz değil mi? Gol üstüne gol atan, rakibe korku salan, yılmayan bir hücum makinesi.<br><br>Nerede peki şimdi o takım?

Freni kim çekti?
6-7 haftadır neredeyse gol atamıyor.
Bursaspor iyi bir rakip, zorlu bir deplasman.
Maç kaybetmek anormal veya çok önemli değil.
Fakat bu sırada ne yaptığınız, ne yapmaya çalıştığınız çok önemli.
Durdu Galatasaray, gitmiyor.
Futbolcuların tamamında form düşüklüğü gözleniyor. Keita kayıp, Elano yedek, Barış titrek, Balta tutuk, Leo uykuda, Arda solgun, Sarp durgun...
Al birini, vur diğerine.
Bireysel açıdan hepsi berbat durumda olunca, kollektif olarak ortaya koydukları futbol daha berbat oluyor!
Rijkaard ve bu kadroyla ilgili umutlarımı koruyorum elbette. Ancak neyin yanlış gittiğini de bilmek istiyorum. Takım mı olamadı kaliteli futbolcu topluluğu, disiplin mi eksik, moral mi bozuk?
Bir daha sorayım haydi: Freni kim çekti?

Günündeki Sabri’nin fantastik dünyası

SABRİ yine “günündeydi”. Dakika 32. Sabri sağ açıkta. Kendisine doğru bir top geliyor. Ve Sabri topun gelişine, evet yanlış okumadınız, gelişine vurarak orta yapıyor.
Şimdi Sabriciğim...
Kontrolün altında gibi duran toplarla yaptığın ortalardaki isabet oranı malum.
Sen 4’te 1 de, ben 5’te 1 diyeyim. 6’da 1 diyen de çıkar, onu da bil.
Topun gelişine orta yapma fikrin, geniş hayal gücünü, fantastik futbol anlayışını gösterdiği için sevinebiliriz de istersen.
Ama mesela önce isabetlisini yap, sonra fantastiğini dene bence.
Böylesi daha güzel olur.
Peki ortalanan top ne oldu? Sizce?

Portre: Volkan Şen

BURSASPOR’un portföyünde Sercan’dan sonra en kıymetli isim Volkan Şen. Galatasaray karşısında maçın ilk yarısında çabaladı fakat savruktu, istediklerini yapamadı.
Rakip defansın kabul günü günüydü oysa. Geniş geniş alanlar... Tam Volkan’ın kalemi.
İkinci yarı sabırla yıpratma operasyonunu sürdürdü. Hakan Balta’nın “Dur iyi vuramadın, bir daha dene” diyerek önüne bıraktığı topa on kaplan gücünde vurdu.
90 dakikayı tamamlamadı fakat izlemeye değer bir futbolcu olduğunu sahada kaldığı süre içinde yeterince kanıtladı. Türk futbolu için kendi başına umut verici bir gelişme.

X