Gündem Haberleri

  Fren arızası ölüme götürdü

  Ömür AVCI/ÇARŞIBAŞI (Trabzon), (DHA)
  18.11.2009 - 14:32 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un Çarşıbaşı İlçesi'ndeki evinden, geçen pazar günü hamsi almak için çıkan ve o günden bu yana kendisinden haber alınamayan 76 yaşındaki Niyazi Yıldırım’ın cesedi, Çarşıbaşı Limanı’nda denize uçtuğu belirlenen aracında bulundu. Yıldırım’ın otomobilinin, fren sistemindeki bir arıza nedeniyle denize düştüğü ortaya çıktı.

  Çarşıbaşı İlçesi'nde oturan 7 çocuk babası Niyazi Yıldırım, geçen Pazar günü sabah saatlerinde ‘Hamsi almaya gidiyorum’ diyerek evinden çıktı. Bir daha evine dönmeyen Niyazi Yıldırım’ın ailesi kayıp başvurusunda bulununca, kullandığı 61 AS 321 plakalı otomobil, ilçedeki MOBESE kameraları görüntülerinde arandı. Ancak Pazar günü saat 09.30 sıralarında tesbit edilen aracın görüntüsüne bir daha rastlanmadı. Yıldırım’ı arama çalışmaları sürerken, bu sabah Çarşıbaşı Emniyet Amirliği’ne gelen bir kadın, Pazar sabahı evinin penceresinden bakarken limana giren bir otomobilin bir anda gözden kaybolduğunu söyledi. Bunun üzerine liman sahasında araştırma yapan polis, balıkçı motorlarını bağlamak için kullanılan demir halkalardan birinin kırık olduğunu tespit etti. Sahil Güvenlik’ten çağırılan dalgıçların yaptığı araştırma sonucunda Niyazi Yıldırım’ın otomobili liman içinde 5 metre derinlikte bulundu. Dalgıçlar, Niyazi Yıldırım’ın otomobilin içinde sıkıştığını ve boğularak öldüğünü belirledi.

  FREN SİSTEMİNDE ARIZA

  Otomobil, dalgıçların sabitlediği halatların bir iş makinası kepçesiyle çekilmesiyle çıkartıldı. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonrası çıkartılan araçta sıkışan ceset Vakfıkebir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İlk belirlemelere göre liman sahasında manevra yapan otomobilin, fren sistemindeki bir arıza yüzünden denize uçtuğu tespit edildi.

  Otomobili çıkarma çalışmalarını Çarşıbaşı Limanı’nda toplanan yaklaşık 500 kişilik meraklı bir kalabalık izledi. Niyazi Yıldırım’ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı