Freddie Mac yöneticisi Kellermann ölü bulundu

Hürriyet Haber
23.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren ABD’li mortgage şirketi Freddie Mac’de, üst düzey yönetici olan David Kellermann, Washington’da evinin yakınında ölü bulundu.

Polis yetkilileri, Kellermann’ın intihar etmiş olabileceğini söylüyor. Polis sözcüsü Shelley Broderick, olayın intihar olarak göründüğünü belirterek, "Onun ölümünü soruşturuyoruz. Yalnız bir ölümdü ve cinayet işaretleri yok" dedi.

Olay yerinden fotoğraflar

ABD basınında yer alan haberlere göre, 41 yaşındaki Kellermann’ın cesedi, Virginia’nın kuzeyindeki evinin yakınında karısı tarafından bulundu. 16 yıldır Freddie Mac için çalışan Kellermann, eylül ayında Freddie Mac ve Fannie Mae’ye hükümet tarafından çökmemesi için el konulduğunda mali işler koordinatörlüğüne getirilmişti. Kellermann, 2003 yılından beri Freddie Mac’in uygun olmayan şekilde yıllardır zarar ettiğinin tespit edilmesinden sonra kilit muhasebe ve mali konularla yakından ilgilendi. CFO olmadan önce de, kıdemli başkan yardımcısı, kurumsal kontrolör ve baş muhasebe elemanı olarak görev yaptı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı