Gündem Haberleri

  Fransızca konuşanlar şenlikte buluşacak

  Hürriyet Haber
  14.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransızca konuşan İstanbulluları biraraya getirmek amacıyla İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Fransızca yayın yapan TV kanalı TV5 tarafından düzenlenen ‘‘Fransızca Kültür Maratonu’’ 20 Mart Cumartesi günü yapılacak.

  İstanbul Fransız Kültür Merkezi tarafından 15-24 Mart tarihleri arasında kutlanacak Fransızca Bayramı'nda da İnteraktif Tiyatro gösterisi, konserler, Fransızca eski-yeni kitaplar maratonu gibi etkinlikler düzenlenecek.

  BEYOĞLU'NDAN ÇEMBERLİTAŞ'A

  Fransa'nın her yıl tüm dünyadaki Fransızca konuşan insanlarla birlikte kutladığı Fransızca Şenliği çerçevesinde yapılacak maratona katılanlar, beşer kişilik ekipler halinde Beyoğlu'ndan Çemberlitaş'a kadar uzanan bir parkurda belirlenen, tarihi bir bina, bir kafe, bir kütüphane ya da bir sokak gibi yerlere uğrayacaklar ve buralarda Fransızca kültürü ile ilgili gizlenen kitap, insan ya da bir yemek adı gibi sırları keşfetmeye çalışacaklar.

  Ayrıca yarışmacılara bu yerlerin çağrıştırdığı, Fransızca bilgisi yanı sıra yaratıcılık da gerektiren sorulara cevap vermeleri istenecek.

  Saat 10.00'dan 17.00'ye kadar sürecek maratonda en çok yere uğrayıp, en fazla sırrı keşfeden, en fazla soruya en yaratıcı cevapları verenler değerli armağanlar kazanacak.

  Maratonun büyük ödülleri ise Club Med'de bir haftalık tatil ve Paris'e gidiş-dönüş uçak biletleri olacak.

  Şenliğe katılmak isteyenler, bilgi için İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nin 0 212 252 61 55 numaralı telefonu arayabilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı