Ege Haberleri

EGE

  Fransız turist kayıp Kuşadası’nda alarm

  Latif SANSÜR, (DHA)
  21.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.01.2012 - 19:51

  Fransız Gerald Marcotte (52), bir tur acentesi aracılığıyla 2 Aralık’ta Kuşadası’na geldi, grupla Ephesia Otel’e yerleşti.

  Marcotte, 4 Aralık’ta Ayvalık’a gidecek gruptan ayrılacağını, Kuşadası’nı çok sevdiğini, kendi olanaklarıyla tatil yapacağını acente yetkililerine söyledi.
  Marcotte, 5 Aralık sabahı kahvaltıdan sonra otelden ayrıldı ve dönmedi. Otel yetkilileri acente yetkililerine haber verip Marcotte’nin dönmesini bekledi, ancak iki gün geçmesine rağmen gelmeyince polise bildirdi.

  Herkes arıyor

  Fransız turistin kaybolduğunu kaymakamlık da haber alınca polis, jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler arama çalışmalarına başladı. Adeta alarma geçen güvenlik güçleri, eşyalarını oteldeki odasında bırakan Marcotte’nin izine ulaşamadı. Marcotte’nin Türkiye’den çıkmadığı, ulusal düzeyde kayıp kişiler listesine eklendiği belirtildi.

  Yardım çağrısı

  Ephesia Oteli Genel Müdürü Hüseyin Batur, Marcotte’nin en son otelden ayrıldığı 5 Aralık’ta görüldüğünü belirtti, “Sonrası hakkında elimizde bilgi yok” diye konuştu. Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu Marcotte ile ilgili Dışişleri ve İçişleri bakanlıkları düzeyinde girişim başlattı. Fransa’nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, “Marcotte’nin iz bırakmadan kaybolması ailesini kaygılandırıyor. Marcotte’nin fotoğrafı ulaşabildiğimiz yerelere dağıtıldı, kendisini gören olursa lütfen en yakın güvenlik birimine ya da 0533 646 38 95 numaralı telefona ulaşsınlar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı