« Hürriyet.com.tr

Fransız Rivierası’nda 160 TL’nin altında en hesaplı butik oteller

Soğuklar başlamadan önce güneşin ılık ışıltılarının ve hafif sonbahar rüzgârlarının tadını çıkarmaya ne dersiniz? İşte sizin için hazırladığımız büyüleyici Fransız Rivierası’nda hesaplı butik otel seçenekleri

Dila Toplusoy
X

HOTEL DEUX ROCS, SEİLLANS

Fransız Rivierası’nda 160 TL’nin altında en hesaplı butik oteller

Tarihin Büyüsü
17. yüzyılda bir şövalyenin evi olan, tarihten izlerle dolu bir otel Hotel Deux Rocs. Mistik ve etkileyici atmosferiyle başka bir diyardaymış hissi uyandıran otelin odaları, ismini aldıkları farklı bitkilerin renklerinde dekore edilmiş.

Otelin avlusunda ağaçların gölgesinde, fıskiye sesleri eşliğinde dağ manzarasını seyre dalmak mümkün. Otelde bölgesel spesiyaller sunan ünlü bir restoran da bulunuyor. Seillans kasabasının gastronomi merkezi İnstitut Gastronomie Riviera otele altı dakika yürüyüş mesafesinde. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dahil 155 TL, hoteldeuxrocs.com)

HOTEL LE THİMOTHEE, SAİNT- RAPHAEL

Fransız Rivierası’nda 160 TL’nin altında en hesaplı butik oteller

Ev Sıcaklığında
Saint Raphaël’in merkezine on dakika mesafedeki bu otel, ilgili ve samimi hizmeti ile konuklarına kendilerini evlerindeymiş gibi hissettirmeyi amaçlıyor. Otelin sıcak renklerdeki 12 odası da bu hissi pekiştiriyor.

Bölgenin kongre merkezi olan, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Le Palais de Congrès otele 15 dakika yürüyüş mesafesinde. Valescure Golf Kulübü ise beş kilometre uzaklıkta bulunuyor. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dahil 135 TL, hotel-thimothee.com)

HOTEL MİRAMAR, CAP D' AİL

Şık ve Mütevazı
Lüks bir tatil için tercih edilen Monaco’ya yalnızca üç kilometre uzaklıkta olan Cap d’Ail bölgesindeki otel, şıklığı ve mütevazılığı bir arada barındırıyor. Odaların dizaynında rahatlık ve konforun ön planda olduğu otelde 25 oda bulunuyor. Standart odaların dışında deniz manzaralı odalar veya dört kişilik aile odaları da mevcut.

Fransız Rivierası’nda 160 TL’nin altında en hesaplı butik oteller

Tren istasyonuna sekiz dakika yürüme mesafesinde olan otel, Monaco’daki ünlü egzotik bahçe Jardin Exotique de Monaco’ya veya Le Michalengelo ve La Montgolfière gibi ünlü restoranlara birkaç kilometre mesafede. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dahil 120 TL, miramarhotel.fr)

HOTEL L'ARENA -FREJUS

Fransız Rivierası’nda 160 TL’nin altında en hesaplı butik oteller

Doğayla İç İçe
Tarihi Frejus kentinin merkezinde, palmiye ağaçları içinde doğayı kucaklayan Hotel L’Arena’nın temeli, 1683 yılına dayanıyor. Provence stilinde dizayn edilmiş, 32 odaya sahip otelin spor salonu, havuzu ve egzotik bir bahçesi bulunuyor.

Restoranında ise Akdeniz mutfağının gurme lezzetlerini tatmak mümkün. Otele yaklaşık on dakika yürüme mesafesinde Frejus Katedrali ile bölgenin eğlence ve spor merkezi Base Nature bulunuyor. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dahil 155 TL, hotel-frejus-arena.com)

Kaynak: Dila Toplusoy

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Küresel ısınma koca adayı hızla yutuyor!
GezginGezgin
Niagara'da çiçekler içinde bir İngiliz kasabası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Uçurumun kenarında fotoğraf kuyruğu
GezginGezgin
Almanya’da sıra dışı bir gezi: Öğrenci hapishanesi! (Heidelberg)
YazYaz
Salda Gölü'nü bu yaz 250 bin kişi ziyaret etti
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'nin en gizemli yeri: Aziz Mercurius Yeraltı Şehri