Ege Haberleri

EGE

  Fransız ailenin bisikletle turu Selçuk'a ulaştı

  Veysel EROL / SELÇUK, (İzmir) (DHA)
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.07.2012 - 11:55

  Maceraperest Fransız Arnauld Dulieu, eşi, 2 çocuğu ve kayınvalidesi ile çıktığı bisikletle Akdeniz turunda, İzmir'in Selçuk İlçesi'ne ulaştı.

  Fransa'nın Almanya sınırındaki Strasborug kentinde yaşayan Arnauld (40) ve Eşi Myriam Dulieu (39), geçen 1 Şubat'a çocukları Ranane (2) ve Noemie (4) ile kayınvalidesi Solange Walter (62) ile bisikletle Akdeniz turuna çıktı. Fransız maceraperest aile, İspanya ve İtalya üzerinden Türkiye'ye geldi. Muğla'nın Marmaris İlçesi gümrük kapısından Türkiye'ye giriş yapan Fransız aile, pedal çevirerek Kaş, Kalkan, Antalya üzerinden önce Konya'ya buradan da Nevşehir ve Denizli'ye geçti. Kapadokya ve Pamukkale'yi gezen bisiklet tutkunu ailenin son durağı ise İzmir'in Selçuk İlçesi oldu. Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kenti'ni gezen Dulieu Ailesi, Çeşme'ye gitmek üzere yola koyuldu.
  Arnauld Dulieu, dönüş yolculuklarının 2 ay süreceğini belirterek, “7 aydır çok keyifli bir yolculuk yaptık. Pek çok yer gördük. Efes Antik Kenti'ne hayran kaldık. Meryem Ana evinde hacı olduk. Şimdi Çeşme'den feribotla önce İtalya'ya geçeceğiz. Ardından da ülkemize pedal çevirerek ulaşacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı