Gündem Haberleri

  Fransız aile serbest bırakıldı

  A.A
  24.08.2006 - 14:58 | Son Güncelleme:

  Fethiye'de Faslı kaptan Friat Hicnan'ın çalıştığı teknede hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak ifadelerine başvurulan Fransız ailenin 3 ferdi, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

  Teknede yaşananları, Avukat Mustafa Balbay ile Tercüman Avukat Tamer Aktop'un aracılığıyla Cumhuriyet Savcısına anlatan Marineno Bassaro (55), oğlu Fransa'da otel sahibi David Bassaro (25) ve bir sağlık kuruluşunda görevli gelini Silvia Bassaro (25), verdikleri ifadenin ardından serbest bırakıldılar.

  Fransız aile hakkında bir dava açılıp açılmayacağına, Adli Tıp Kurumundan gelecek otopsi raporu sonrasında karar verileceği öğrenildi.

  Fransız ailenin, hayatını kaybeden gemi kaptanı Friat Hicnan ile Fransız ailenin yaklaşık 1.5 yıl önce Finike'de tanıştığı ve kaptanın Fransızca bilmesi ve Fransız pasaportu taşımasıyüzünden yatın bakımını yapması amacıyla anlaştıkları öğrenildi.

  Yaklaşık 15 gün önce yine tatil için Türkiye'ye gelen Fransız aile, yatın arkasında bulunan ve “dingi” denilen botun bulunmaması nedeni ile yat sahibi Max Bassaro ve kaptan arasında tartışma yaşandığı. Tartışmanın yolculuksırasında da devam ettiği belirlendi.

  Ailenin, kaptanı polise teslim etmek istediği, Faslı kaptanın alkollü vaziyette Yediburunlar mevkisine gelindiğinde teknenin üst tarafındaki kaptan köşkünde uyumakta olan Max Bassaro'yu bıçakladığını, David Bassaro'yu daayağından yaraladıktan sonra kendilerini rehin aldığını iddia ettikleri öğrenildi.

  Fransız ailenin, dalgaların yatı sallamaya başlamasından yararlanarak, kısa bir boğuşmanın ardından kaptanı etkisiz hale getirerek iple bağladıklarını belirttikleri kaydedildi.

  Hastanede tedavi altında bulunan Max Bassaro'nun ifadesinin ise daha sonra alınacağı belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı