Dünya Haberleri

DÜNYA

  Fransa'nın doğusundaki bir kebapçıda patlama

  hurriyet.com.tr
  08.01.2015 - 11:04 | Son Güncelleme: 08.01.2015 - 16:37

  Fransa'nın doğusundaki Villefranche-sur-Saone kentinde cami yakınında yer alan bir kebap restoranında patlama meydana geldi. Bu, ülkede dünkü saldırıdan bu yana yaşanan üçüncü şok oldu. Avusturya'da da Tuna Camii’nin duvarına İslam karşıtı sloganlar yazıldı.

  Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama

  ÖZGÜRLÜK: 0 BARBARLIK: 12

  Yerel yetkililer, "L'IMPERIAL" isimli kebapçıda yaşanan olayın doğal nedenlerle gerçekleşmiş bir patlama olmadığını ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

  Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

  Patlamanın dünden bu yana Fransa'da yaşanan diğer olaylarla ilgili olup olmadığına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

  Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama PARİS'TE POLİSE ATEŞ AÇILDI: 1 ÖLÜ

  Fransa dün öğlen saatlerinde, Charlie Hebdo dergisine düzenlenen silahlı saldırıyla sarsıldı. Ülkenin en önemli çizerleri dahil 12 kişinin öldürüldüğü saldırının üç şüphelisinden biri teslim oldu, diğer ikisi ise hâlâ aranıyor.

  SABAH POLİSE ATEŞ AÇILDI
  Bugün de sabah saatlerinde Paris'te silahlı bir kişi, trafik polisine ateş açtı. Kadın polisin ölüm kalım savaşı verdiği ve bir belediye çalışanının yaralandığı bildirilmişti. Kısa bir süre sonra kadın polisin öldüğü bilgisi geldi.

  Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama
  Dükkanın arşiv görüntüsü

  CAMİLERE SALDIRI
  Dünkü saldırının ardından dün gece de Le Mans şehrinde ve Port-La-Nouvelle bölgesinde bulunan iki camiye ateş açıldı. Olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı.

  ŞÜPHELİ PAKET KORKUTTU
  DHA'nın haberine göre, Saint Etienne şehir merkezinde ise bu sabah saatlerinde bomba alarmı yaşandı. Olay mahallinin polis tarafından ablukaya alınması yüzünden şehir merkezi iki saat boyunca girilemez hale geldi. Bomba imha polisleri şüpheli paketi kontrol ettikten sonra alıp götürdü.

  VİYANA'DA CAMİ DUVARINA İSLAM KARŞITI SLOGAN
  Charlie Hebdo saldırısının ardından Avusturya'nın başkenti Viyana'da da Tuna Camii’nin duvarına İslam karşıtı sloganlar yazıldı.

  Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama

  Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama ’İDAM CEZASI İÇİN REFERANDUM YAPILSIN’

  ALMANYA'DAKİ CAMİLERDE CUMA HUTBESİNDE İŞLECEK
  DHA'nın haberine göre, Charlie Hebdo'ye yapılan saldırı, Almanya’daki camilerde cuma hutbesinin konusu olacak.

  Spiegel Online’e konuşan DİTİB Genel Sekreteri Bekir Alboğa, diğer Müslüman örgütleri ve sivil organizasyonlarla birlikte, teröre karşı ortak tavır almak amacıyla Cuma günü ortak bir bildiri yayınlamak istediklerini ifade etti. “Daha fazla demokrasi ve liberal değerler için artık daha güçlü mücadele etmek ve omuz omuza birbirimize destek olmalıyız” diyen Bekir Alboğa, “Hangi taraftan olursa olsun, demogogların bu saldırıdan kendilerine pay çıkarma isteğine müsaade etmemeliyiz” dedi.

  Öte yandan Spiegel’e konuşan Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek ise saldırının Almanya’daki camilerde cuma hutbesinde işleneceğini söyledi. DİTİB ve ATİB de yaptıkları açıklamalarla saldırıyı kınamışlardı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı