Dünya Haberleri

  Fransa’da teröre karşı özel birim

  AA
  25.05.2017 - 10:21 | Son Güncelleme:

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olası terör saldırısı karşısında gerekli önlemleri yarım saat içerisinde alabilecek ve 50 ile 60 kişiden oluşacak ‘eylem gücü’ kurulmasına karar verdi.

   

  FRANSA’da Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un başkanlığında Elysee Sarayı’nda toplandı. Hükümet Sözcüsü Christophe Castaner, toplantı sonunda yeni kurulacak ‘eylem gücü’ konusunda basına bilgi verdi. Castaner, “Cumhurbaşkanı Macron’a doğrudan bağlı olarak çalışacak, terör saldırısı karşısında gerekli önlemleri yarım saat içerisinde alabilecek, 50 ile 60 kişi arasında kişinin görev alacağı bir eylem gücü oluşturulmasına karar verildi” dedi.

  7 HAZİRAN’A KADAR OLUŞTURULACAK

  Eylem gücüne tayin edilecek kişilerin, gece ve gündüz çalışarak, üst düzey yetkililerle istişare içerisinde terörle mücadele konusunda gerekli tüm bilgileri toplayacaklarını ifade eden Castener, 7 Haziran’a kadar oluşturulacak yeni oluşum ile terör saldırılarına karşı istihbarat bilgilerinin de tek elden, daha çabuk ve düzenli bir şekilde toplanmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı