Dünya Haberleri

DÜNYA

  Fransa'da muhalefet, Dışişleri Bakanı'nın istifasını istiyor

  A.A.
  07 Şubat 2011 - 12:26Son Güncelleme : 07 Şubat 2011 - 12:26

  Fransa'da ana muhalefetteki Sosyalist Parti, Tunuslu bir işadamının özel jetiyle yolculuk yapan Dışişleri Bakanı Michele Alliot-Marie'nin istifasını istiyor.

  Sosyalist Parti Meclis Grup Başkanı Jean-Marc Ayrault, “Alliot-Marie'nin istifasının artık kaçınılmaz olduğunu”söyledi. Ayrault, bakanın, görevde kalması halinde başının dertten kurtulmayacağını ifade etti.

  Partinin eski genel sekreterlerinden Francois Hollande, “Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, ortaya çıkıp ya bakanını korusun ya da onu görevden alsın, yoksa bunun hesabını seçimlerde kendisi verecek” diye konuştu.

  Fransız basan ise muhalefetin çağrılarına rağmen, istifa etmeyeceğini açıkladı.

  Michelle Alliot-Marie, erkek arkadaşı olan, hükümetin parlamento ile ilişkilerinden sorumlu bakan Patrick Ollier ile Tunuslu işadamı Aziz Miled'in özel jetiyle, bu ülkeye geçen yıl sonunda iki kez yolculuk yapmakla suçlanıyor.

  Fransız bakan, Tunuslu işadamına ait jetle yaptığı yolculukların masrafını kendi cebinden ödediğini belirtmiş ve iddiaların tersine Tunuslu işadamının Ben Ali'nin akrabası değil, eski rejimin mağdurlarından birisi olduğunu söylemişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı