Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fransa'da ikinci Türk

  Hürriyet Haber
  20.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tarkan'dan sonra Fransız müzikseverler genç popçu Akın ile tanıştı. Geçtiğimiz günlerde Fransa Devlet Televizyonu ‘France 2’de iki şarkısıyla ekrana gelen Akın, büyük beğeni topladı.

  ‘La nuit du Ramadan-Ramazan gecesi’ programının Türklere ayrılan bölümünde Akın, Avrupa için özel bestelediği ‘Mystical’ ve Türkiye'de sevilen şarkıcı ‘Rebecca’yı seslendirdi. Programdaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Akın, Tarkan'ın ardından Fransa'yı sarsacak ikinci Türk olarak gösterildi.

  Geceyarısından sahura kadar devam eden programın birinci bölümü Cezayir, Fas ve Tunus'a ayrılırken bu ülkelerde Ramazan ile ilgili çeşitli röportaj ve stüdyo söyleşilerine yer verildi. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Sönmez Köksal ve eşi Filiz Akın'ın da özel davetli olduğu programda, Avrupa'daki Türklerin Ramazan ayını nasıl geçirdikleri ve başta Almanya olmak üzere çeşitli kentlerde yapılan röportajlara yer verildi.

  TÜRKİYE LAİK ÜLKE

  Programda sunucu Philippe Lafont ve röportaj yapılan Türk gençleri Türkiye'nin Müslüman ancak laik bir ülke olduğunu ve Ramazan ayını diğer İslam ülkelerinden farklı yaşadıklarını belirttiler. Uluslararası organizatör Erkan Özerman'ın Avrupa'da tanıtmaya başladığı Akın da programda sahne alarak Türk halk müziği ezgileriyle harmanladığı ‘Mystical’ adlı parçasıyla ‘Rebecca’ şarkılarını söyledi. Sunucu Lafont parçalarını okuduktan sonra Akın'la kısa bir söyleşi yaptı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı