Gündem Haberleri

  Fransa: Libyalılar bize borçlu

  Hürriyet Haber
  22.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Libya’da Muammer Kaddafi’ye yönelik uluslararası operasyonun başlamasına ön ayak olan Fransa, Albay Kaddafi’nin öldürülmesinin ardından oluşan bayram havasından kendine pay çıkardı.

  Le Monde Gazetesi’ne konuşan Savunma Bakanı Gerard Longuet, “Fransa, bize bir hayli borçlu olduğunu bildikleri liderleriyle Libya ile başlıca partner olacaktır. Libya’daki katılımımız iki yüzlü, sıradan ya da muğlak değildi. Ve bundan hiçbir şekilde utanç duymuyoruz” dedi. Libya iç savaşı patlamadan önce 1.6 ile 1.7 milyon varil arasında günlük petrol üretiyordu.

  Sarkozy: Affedici olun

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ise bakanına göre daha mutedil bir dil kullanarak, “Bir insanın ölümünden mutluluk duymamalıyız, ne yapmış olursa olsun” derken, Kaddafi sonrası için Libyalılara, “Şimdi bağışlama, barışma ve birlik olma zamanıdır” dedi. Sarkozy, Kaddafi’nin ölümü ile öncülüğünü üstlendiği NATO operasyonunun da sonuna geldiğini söyledi. Sarkozy, “Libyalılar, korkunç Kaddafi’li yıllarını unutup yeni bir sayfa açmalı ve geleceği inşa etmelidir. Libya halkının şimdi affetme, barışma ödevi var” dedi.

  KADDAFİ'NİN SONU ADIM ADIM GELDİ / FOTO ANALİZ

   

  KADDAFİ'NİN LİNÇ EDİLMEDEN ÖNCEKİ SON SÖZLERİ / WEB TV

   

  DÜNYANIN ARADIĞI ADAM

   

  KADDAFİ'NİN MEMLEKETİ HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ / FOTO GALERİ

   

  BİR BEDEVİNİN OĞLUYDU, ÖYKÜSÜ KANALİZASYONDA BİTTİ / FOTO ANALİZ 

   

  LİBYA İÇİN ESAS TEHLİKE ŞİMDİ BAŞLIYOR / PLANET ANALİZ

  İŞTE KADDAFİ'NİN ÖLÜMÜNÜN KANITI OLAN VİDEO / WEB TV

  KADDAFİ'Yİ BÖYLE YERLERDE SÜRÜKLEDİLER / WEB TV  

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı