Dünya Haberleri

  Fransa, IŞİD'le mücadelede destek istedi

  AA
  20.08.2014 - 19:48 | Son Güncelleme:

  Fransa Dışişleri Bakanı Fabius, İran da dahil olmak üzere tüm bölge ülkelerine ve BMGK'nın 5 daimi üyesine IŞİD ile mücadeleye destek olmaya davet etti.

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, İran ve Arap ülkeleri ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 5 daimi üyesine terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile ortak mücadeleye destek olmaları çağrısında bulundu.
  Fransa meclisinde konuşan Fabius, "İstiyoruz ki bütün bölge ülkeleri, arap ülkeleri, aynı zamanda İran ile BMGK'nin 5 daimi üyesi IŞİD ile ortak mücadeleye destek olsunlar" dedi.

  Amerikalı gazeteci James Foley'nin IŞİD terör örgütünce infaz edildiği iddiasına da değinen Fabius,"Doğrulandığı takdirde bu aşağılık suikast, barbarlık halifeliğinin gerçek yüzünü göstermiştir" diye konuştu. Fabius, IŞİD'in terörü Avrupadaki cihat yanlılarının dikkatini çekmek için bir araç olarak kullandığını vurguladı.Fabius, ayrıca IŞİD'in daha önce terör örgütünün yöneticilerini serbest bırakan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed tarafından korunduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı