Fransa İngiltere trenleri durdu

Birce BORA / LONDRA
02.09.2015 - 12:53 | Son Güncelleme:

Salı gecesi Fransa’nın Calais şehri yakınlarındaki mülteci kamplarında konaklayan belgesiz göçmenler İngiltere’ye ulaşmak amacıyla bir kez daha Manş tüneline akın edince Fransa ile İngiltere arasındaki Eurostar tren seferleri durdurulmak zorunda kaldı.

Fransa’da beklemek zorunda kalan trenlerin yolcuları, İngiltere’ye girebilmek için trenlerin üzerine saklanan ya da rayların yanından yürüyerek tüneli geçmeye çalışan insanlara rastladıklarını söyledi.

Eurostar yetkilileri krizi yolcuları en az etkileyecek biçimde çözmeye çalıştıklarını ve Çarşamba günü trenle Manş’ı geçmeyi planlayan yolcuların tren servisinin normal bir şekilde işlediğini göreceğini dile getirdi.

Yetkililer sadece gece yaşanan rötar ve iptaller nedeniyle ortaya çıkan birikimi azaltmak adına 07.55 Londra-Paris seferi ve 11.13 Paris-Londra seferlerinin iptal ediğini, ancak bu trenlere rezervasyon yaptırmış olan yolcuların benzer saatlerde kalkan diğer trenlere aktarılacağını söyledi.

Eurostar yetkilileri göçmenler nedeniyle yaşanan iptal ve rötarlardan etkilenen tüm yolculara gereken ilginin gösterileceğini ve zararlarının tazmin edileceğini belirtti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı