ANKARA HABERLERİ

Fransa’da Ankara rüzgarları esecek

Hürriyet Haber
21.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi önemli kurumları barındıran, Avrupa’nın “Diplomasi kenti” Strazburg’da, 26 Ocak’ta “Ankara Rüzgarı” esecek.

Hürriyet Haber

AVRUPA Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi önemli kurumları barındıran, Avrupa’nın “Diplomasi kenti” Strazburg’da, 26 Ocak’ta “Ankara Rüzgarı” esecek.

Ankara’ya 2009 yılında “Avrupa Ödülü” veren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Luis Maria De Puig ve üyeler tarafından Fransa’nın Strazburg kentine özel olarak davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve beraberindeki heyet, “Ankara Günleri” kapsamında düzenlenen etkinliklerde Başkentin projelerini, sosyal ve kültürel değerlerini tanıtacak. Sanatçı Ferhat Göçer, Ankara için özel olarak düzenlenen Gala programında bir konser verecek.

Ankara tanıtımı

AKPM’nin 2010 yılı açılışı için 26 Ocak’ta Strazburg’da gerçekleştirilecek törende bir ilk de yaşanacak. Avrupa Ödülü’nü alan bir belediye başkanı, ilk kez AKPM’de bir konuşma yapacak. Avrupa Ödülü kazanan Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Melih Gökçek, Avrupalı diplomatlara projelerini ve Başkent’in güzelliklerini anlatacak.

Gökçek, bu kapsamda Strazburg’a, Ankara milletvekilleri, meclis üyeleri, kültürel gruplar ile basın mensuplarından oluşan kalabalık bir heyetle çıkartma yapacak.

Göçer konser verecek

Yaklaşık bin kişilik AKPM üyesinin davetli olduğu etkinliklerde hem Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri anlatılacak, hem de Ankara Fotoğrafları Sergisi ile Ankara için özel olarak Gala programı düzenlenecek.

Galada ünlü sanatçı Ferhat Göçer bir konser verecek. Gala programı çerçevesinde ayrıca Kent Orkestrası konseri ve konuklara Türkiye’nin dört bir yanından halkoyunlarının sergilendiği özel bir gösteri yapılacak.

Starzburg’da düzenlenecek Ankara Günleri ile Fransa ile Ankara arasında kültürel bir bağ kurmayı amaçladıklarını ve Fransızlara Ankara’yı tanıtacaklarını anlatan yetkililer, ilk kez Avrupa Ödülü’nü alan bir belediye başkanının Meclislerinde konuşma yapacağını ve yine ilk kez ödül alan     bir kentin tanıtımı için böyle bir etkinlik düzenlediklerinin de altını çizdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fransa’da Ankara rüzgarları esecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı